anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zamówienie przyszło niekompletne

MAMY ROZWIĄZANIE!
JACEK-N
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem kosiarkę akumulatorową. W aukcji było ujęte że dotyczy : kosiarki ,kosza, akumulatora i ładowarki.

Po rozpakowaniu przesyłki okazało się że brakuje ładowarki i akumulatora. Skontaktowałem się ze sprzedającym. Stwierdził że się pomylił i że powinno być bez akumulatora i ładowarki za tę cenę i że może mi dosłać akumulator i ładowarkę za 200zł. Albo że mam odesłać  to zwróci mi pieniądze. Powiedziałem że go rozumiem że się pomylił ale są  na innych aukcja takie same kosiarki w pełni doposażone tylko o 50zł droższe i że mogę mu zapłacić maksymalnie 200zł Z jego oferty skorzystałem właśnie dlatego że była najbardziej atrakcyjna. Teraz to mi zależy na czasie bo trawa rośnie. i nawet gdybym odesłał do niego czekał na zwrot kasy  i potem kupił u drugiego to minie tydzień...

Moje pytanie czy iść na ugodę i zapłacić te 200zł czy też biorąc pod uwagę to że na aukcji było wyszczególnione to co było tam mam się tego domagać mimowszystko a on musi mi to dosłać.

Jak to jest na prawie poprawnie z kodeksem.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

Możesz się domagać, reklamuj jeśli nie dośle, odeślij mu jako niezgodny z ofertą, musi Ci oddać całą kasę oraz za odesłanie, kup gdzie indziej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
JACEK-N
#7 Wielbiciel#

Cena faktyczne była dobra (jak na całe wyposażenie którego nie było) i jakościowo to co dostałem też jest ok. Jeżeli coś się oferuje to nie powinno tak być ze powinno się dotrzymać oferty? Docelowo to chciałbym aby mi do tego co już mam dosłał to czego brakuje a w aukcji jest wyszczególnione. Czy w/g przepisów Allegro nie powinien mi tego dosłać w ramach tej aukcji.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Oczywiście że powinien dosłać.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Jeżeli na aukcji było wyszczególnione jakieś wyposażenie którego on nie wysłał, to on ma obowiązek wywiązać się z warunków transakcji która już została zawarta.

oznacz moderatorów
JACEK-N
#7 Wielbiciel#

czyli muszę od niego domagać się tego co faktycznie od niego kupiłem i nie dosłał. a jeżeli będzie domagać się zwrotu ? to co dalej

 

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Niczego nie musisz, ale masz prawo. 
Nie masz obowiązku zgadzać się na zwrot.

oznacz moderatorów
JACEK-N
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedzi.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@JACEK-N Najlepiej domagaj się przez Allegro, wtedy nie będzie Cie zbywał i kręcił. Ma obowiązek wywiązać się z umowy.

Rozpocznij ze sprzedającym dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

 

 

oznacz moderatorów