anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zamiana paczkomatu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Damiaan1234
#8 Zapaleniec#

Witam, kupiłem pewną przesyłkę, ostatnio zamawiałem na inny adres oraz paczkomat, zmieniłem adresata, ale paczkomat został bez zmian, pisałem do sprzedającego bo nie miałem w tamtym momencie telefonu aby zadzwonić i zmienić adres paczkomatu do innej miejscowości, jeszcze zanim paczka została nadana, odpisał parę minut temu, że paczka już w drodze, wcześniej skonsultowałem się z inpostem i tylko nadawca może zmienić adres przesyłki, co z tym mogę zrobić? 90 km to za dużo aby sobie podjechać po nią

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
Knowhere
#21 Demiurg#

@Damiaan1234

"Jeśli w momencie wysłania paczki w drogę istnieje prawdopodobieństwo, że może zabraknąć dla niej wolnej skrytki, w wysłanej przez InPost wiadomości e-mail znajdziesz przycisk "Przekieruj paczkę". Kliknięcie przeniesie Cię na stronie, na której możesz wybrać nowy punkt odbioru/Paczkomat w okolicy. Następnie należy zatwierdzić akcję."
https://inpost.pl/pomoc-co-jest-dynamiczne-przekierowanie-paczek-paczkomatowych

Nie masz tego przycisku w mejlu informującym o nadaniu paczki?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Damiaan1234
#8 Zapaleniec#

Teraz tylko dostaję informację, że paczka jest w drodze, nie ma takiej opcji w mailu

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Damiaan1234 Chodzi o pierwszą wiadomość od inpostu z informacją o tym, że paczka ruszyła w drogę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

tylko że to chyba działa na paczkomaty w promieniu 2km w lini prostej  na mapie od docelowego

oznacz moderatorów
-orbitkownia-
#12 Orędownik#

niestety jeśli przekierowanie paczki się nie uda (a to prawdopodobne bo 90km to nie najbliższa okolica) paczka zostanie zwrócona do nadawcy 

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

Damiaan1234 jeżeli kupiłes na darmowej dostawie dogadaj sie ze sprzedającym,żeby anulował przesyłkę (jeżeli jeszcze nie wyszła z sortowni w jego rejonie)wtedy powinna do niego wrócić bez dostawy do wybranego paczkomatu.Wtedy albo ponów zakup z prawidłowymi danymi i niech wtedy wyślę.Jeżeli opłaciłeś to straciłeś kase na paczce.

oznacz moderatorów
Damiaan1234
#8 Zapaleniec#

paczka już dotarła do paczkomatu, z firmą nie ma kontaktu, wiadomość, że paczka wysłana od jakiegoś pośrednika najprawdopodobniej dostałem, więc teraz będę się bawił

oznacz moderatorów
Vetinari
#9 Pomysłodawca#

Przekierowanie paczki do innego paczkomatu nie jest możliwe. Jeśli przesyłka jest już w drodze, InPost może zaproponować jedynie zwrot przesyłki do nadawcy. To nadawca powinien przesłać zgłoszenie z taką prośbą na adres pomoc@inpost.pl z adresu powiązanego z przesyłką.

Przeadresowaniu podlegają wyłącznie przesyłki kurierskie, jeśli sprzedający ma podpisaną umowę o świadczenie usług kurierskich. Przesyłki paczkomatowe nie podlegają przeadresowaniu ani przekierowaniu do innego paczkomatu odbiorczego.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Vetinari "Przekierowanie paczki do innego paczkomatu nie jest możliwe" - to ciekawe, bo w mejlach informujących o nadaniu do mnie przesyłki typu "inpost kurier" był umieszczony link umożliwiający przekierowanie przesyłki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Podobnie jak z tego co już wiele razy tu pisali, ze przekierowało mu paczkę na drugi koniec miasta bez jego wiedzy itd 😄

Wiedziałem, ze to było by zbyt brutalne, żeby tak robić i zostawiać klienta z ręką w nocniku 😂

Właśnie i mnie to trafiło. Okazało, się, ze rzeczywiście paczka trafiła do innego punktu ze względu na brak miejsca i można było ją tam odebrać lub poczekać 24 godziny aby znalazła się we właściwym paczkomacie co się stało 🙂 Dla kogoś kto koniecznie chciał ją w ten dzień, mogłoby by być to uciążliwe bo musiałby gdzieś dalej pojechać, ale można było poczekać dzień i odebrać ją we właściwym paczkomacie. 

Więc nie jest to tak jak było tu parę razy opisywane 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Ale ja nie pisałem o automatycznym przekierowaniu przesyłki np. z powodu przepełnienia paczkomatu, tylko o tym, że jako adresat mogę ręcznie przekierować przesyłkę kurierską inpostu za pomocą linka znajdującego się w mejlu informującym o jej nadaniu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere A sprawdzałeś może ile dodatkowo to przekierowanie kosztuje?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Raz kiedyś z tego skorzystałem i jakoś nic mnie to nie kosztowało.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere No kupującego nic przy zmianie adresu dostawy po wysłaniu już paczki, ale zleceniodawcę tak, chyba, ze w inpoście jest gratis bo w dpd, upc jest płatne jak i magazynowanie (przekładanie terminu odbioru) i inne dodatkowe usługi

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów