anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamiana paragonu na fakturę

mt_michal
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

Czy jest opcja zamiany paragonu na fakturę po zakupie i otrzymaniu towaru? Otóż zakupiłem rzecz i zapomniałem zaznaczyć, że chcę otrzymać fakturę. Po otworzeniu przesyłki znalazłem jedynie paragon. Teraz nie bardzo chce mi się zwracać towar i kupować ponownie choć mam taką opcję, zwłaszcza że ze smartem mam zwrot bezpłatny. Zapytałem sprzedającego, ale on krótko odpisał, że ustawa na to nie zezwala. Czy faktycznie nie można tego zrobić i jedyną opcją jest zwrot towaru i zakup ponowny?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@mt_michal jedyne co to zwrot i ponowny zakup, tak ma rację a skoro masz firmę to powinieneś to wiedzieć że teraz trzeba brać fakturę od razu lub paragon z nipem inaczej nie dostaniesz faktury na podstawie zwykłego paragonu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mt_michal
#7 Wielbiciel#

Właśnie że firmy nie mam a zakupy robiłem dla kogoś i przy 2 innych rzeczach zaznaczałem opcję faktury a tutaj mi się przeoczyło/zapomniało dlatego pytam.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mt_michal będzie wiedza na przyszłość 🙂  trzeba od razu podawać nip, a w tym przypadku pozostaje zwrot i ponowny zakup 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mt_michal Teraz już tego nie zmienisz. Wyślij sprzedawcy odstąpienie od umowy ( zrób zwrot)  i kup towar ponownie, zaznaczając opcję "faktura" i podając dane do faktury. Nie musisz odsyłać towaru, sprzedawca załatwi to odpowiednimi dokumentami.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie musisz odsyłać towaru, sprzedawca załatwi to odpowiednimi dokumentami.

Nie radź skoro nie sprzedajesz 😞

Ja bym się na to nie zgodził bo nie miał bym jak udowodnić że przy kolejnym zakupie wysłałem towar, nie miał bym numeru nadania, poleci jakość obsługi, brak terminowego nadania itd.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie radź, skoro nie umiesz takich spraw załatwiać na skróty 😞  a jedynie formalnie, przeciągając sprawę i stwarzając kupującemu dodatkowe trudności.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Sprzedawca ma rację. Dodatkowo - do kwoty chyba 450 zł brutto możesz również otrzymać paragon z wpisanym nr NIP (zamiast FV) - i to będzie zgodne z prawem.

Taka wypowiedź ze strony xyz96 "Wyślij sprzedawcy odstąpienie od umowy ( zrób zwrot) i kup towar ponownie, zaznaczając opcję "faktura" i podając dane do faktury. Nie musisz odsyłać towaru, sprzedawca załatwi to odpowiednimi dokumentami." jest całkowicie błędna, narusza prawo i regulamin serwisu Allegro.

Po pierwsze - wyślij sprzedawcy odstąpienie od umowy i zrób zwrot (w świetle prawa to są kompletnie 2 różne rzeczy) - przytaczałem już w tym względzie ustawę i interpretację UOKiK.

Po drugie - dokonaj zakupu ponownie i podaj dane do FV.

A tak generalnie - wcześniej skontaktuj się ze sprzedającym - to przecież jest chyba normalna droga załatwiania takiej sprawy.

Jak będziesz korzystać z tej całej procedury - to weź pod uwagę koszty sprzedającego (koszt wysyłki - dla sprzedawcy nie wynosi on 0zł, koszty pracownika do zapakowania, koszt opakowania, koszt i czas obsługi zwrotu).

No i teraz, niestety, muszę niejako przyznać rację xyz96 - nie jest to zgodne z żadnymi zasadami, ale jak dogadasz się ze sprzedającym , odeślesz mu w ramach zwrotu sam paragon, dokonasz kolejnego zakupu - to wszystko da się załatwić samymi "papierami". Ale nie masz żadnego prawa, żeby zmuszać do tego sprzedającego - musicie się dogadać.

Ze swojej strony, jako sprzedający, wolałbym takie rozwiązanie.

Jednak weź pod uwagę fakt, że ten kolejny zakup będzie figurował w systemie All jako opłacony i nie wysłany i sprzedający będzie się obawiał sytuacji, że za chwile kupujący otworzy dyskusję z tematem: zapłaciłem za towar i go nie otrzymałem.

pzdr.

oznacz moderatorów