anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamiast pieniędzy dostałem ten sam produkt w trochę lepszym stanie

Gibix007
#7 Wielbiciel#

Dostałem produkt nie zgodny z opisem. Chciałem go zwrócić i otrzymać pieniądze spowrotem, ale zamiast pieniędzy dostałem ten sam produkt w trochę lepszym stanie. Co mam zrobić aby otrzymać pieniądze?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Vryko
#18 Luminarz#

Zapoznaj się z tym: 

"Art. 560  kodeksu cywilnego

§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady."

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Odstąpiłeś od umowy ze sprzedawcą przez formularz dostępny na Allegro lub odstąpiłeś w inny sposób? Jeśli tak, powinieneś otrzymać zwrot wpłaty, a nie drugi przedmiot. Nie powinieneś odbierać paczki. Jeśli jednak złożyłeś reklamację z powodu niegodności, sprzedawca miał prawo dokonać wymiany. Jeżeli było to odstąpienie od umowy, zażądaj teraz od sprzedawcy odebrania towaru na jego koszt i zwrotu pieniędzy. Jeżeli była to reklamacja i czas na odstąpienie (14 dni) nie minął, teraz odstąp od umowy. Możesz też złożyć drugą reklamację i zażądać zwrotu całej wpłaty i kosztu odesłania, ponieważ towar był już raz wymieniony, więc przy kolejnej reklamacji należy ci się zwrot środków na podstawie art.560 Kc.

Najlepiej rozmawiaj ze sprzedawcą tędy; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Po 24 godzinach masz tam możliwość poprosić o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Wszystko zależy czy dokonałeś odstąpienia od umowy czy reklamacji ? Jakie pismo wysłałeś ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów