anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zapłaciłem po kupnie 20zł kosztów wysyłki a przesyłka kosztowała w rzeczywistości 8,40

jurek11631
#2 Obserwator#

sprzedający napisał mi że za resztę tj. 11 zł to są koszty pakowania i pójście na pocztę. Zwróciłem się do niego o zwrot nadpłaty za wysyłkę.

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

jurek11631
#2 Obserwator#
 
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@jurek11631  Oczywiście

 

Że NIE!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@jurek11631 może sobie doliczać co chce, ale ty nie musisz u niego kupować. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jurek11631 Ty płacisz cenę podaną w ofercie, koszty przesyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jurek11631 Nie może, to niezgodne z regulaminem. Te koszty sprzedawca może wliczyć w cenę towaru.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@jurek11631 a nawet lot w kosmos. Ale to MUSI być zawarte w podanej Ci cenie. Po zakupie nie ma prawa juz nic doliczać.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@pinsplash 

Może tylko dodam, że zapis regulaminowy allegro o naliczaniu kosztu przesyłki zgodnie z cennikiem dostaw miał sens (dla serwisu) w momencie gdy nie było prowizji od wysyłki. Ta ma taki sam procent jak towar, więc matematycznie to jeden pies 😉 Co nie zmienia faktu, że lepiej gdy ten koszt (dostawy w aukcji) jest zbieżny z rzeczywistym.

A wątkotwórcy to ja się dziwię - widział jaką dostawę wybiera, za ile wybiera, a teraz psioczy, bo czuje się .... oszukany ? Ja bym u takiego sprzedającego nie kupił po prostu, a nie kupił i zakładał dyskusję o zawyżony koszt wysyłki.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

Nawet sobie nie wyobrażasz, jakiego kopa sprzedałeś Działowi Prawnemu Allegro😂

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

Mocno nie kopię 😉

Może allegro wprowadzi sortowanie ofert po kosztach (tylko!) przesyłki ;D

Kiedyś, dosyć dawno już, gdy mi zależało na uporządkowaniu tematyki allegro i ich zapisu, to wypatrzyłem sporo niekonsekwencji w zapisach pomiędzy poradami a regulaminem, błędne linki itp. Serwis wprowadza tyle zmian, że sam nad tym wszystkim nie panuje.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

No, mocno to może nie - ale za to dwa razy😂

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Jeszcze jedno uzupełnienie, bo mi na nocnej zmianie się przypomniało 😉

Wiadomo, że allegro wprowadziło zakaz zawyżania kosztów przesyłki z zamiarem ukrócenia omijania prowizji. Może to nie zadziałało do końca, więc dołożyło też prowizję do przesyłki. Kupującym pokazało cenniki dostaw 1 do 1 aby widzieli:  dbamy o was, aby sprzedawcy was nie oszukiwali na dostawach.

No ale skoro już nie ma ucieczki od prowizji, to po co nakaz przerzucania kosztów opakowania w towar ?

Sprzedający oferuje za 10 zł przedmiot lekki i długi, więc nie może kupić (a wręcz nie widzi sensu szukać) takich kartonów, bo dla tej długości są kartony o wiele bardziej pojemne. Bierze więc kartony (aby nie wpakować się w dopłaty za niestandardowy kształt), do którego wchodzi 10 takich przedmiotów. Koszt kartonu - to dajmy na to - 2 zł.

Przykład 1. Kowalski kupuje 1 przedmiot. Płaci 12 zł za towar (wliczone 2 zł za karton) i 10 zł za wysyłkę. Prowizja jest po jednym procencie, więc płaci ją od 22 zł.

Przykład 2  - gdy allegro nie wtrąca się w cennik dostawy sprzedającego.

Kowalski kupuje 10 takich samych przedmiotów (które wszystkie wejdą przecież do jednego kartonu. Sprzedawca liczy normalny koszt wysyłki (10 zł), jeden karton (2zł) i 10x10 zł za przedmioty, bo woli sprzedawać towar w konkurencyjnej cenie. Czyli prowizja wychodzi od 112 zł.

Już wiadomo do czego zmierzam, nie ?

Przykład 3. Sprzedający ma nakaz wrzucania koszt opakowania w towar. Nie wie ile sprzeda przedmiotów za jednym zamachem, więc nie chce dopłacać do zakupu pojedynczej sztuki, więc dolicza te 2 zł do każdej.

Kowalski kupuje 10 przedmiotów po 10+2 i płaci za wysyłkę 10 (bo sprzedający deklaruje maksymalnie 10 w jednym opakowaniu). A prowizję ile płaci od jakiej kwoty ? Oczywiście - od 130.

A więc drodzy kupujący - ten cennik rzeczywisty jest tylko dla waszego dobra, prawda ?

[w tym miejscu powinienem wkleić mem z Yao Mingiem ;]

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@cookie000  Z życia : plakat dosyć duzy format -cena 5PLN, aby dotarło do kupującego wysyłany w tubie, koszt tuby 15 PLN. Jak "ukryć" 15 PLN w 5 PLN ??🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@pinsplash 

Przykłady z życia są najlepsze 😉

A co do sprawy regulacji kosztów przesyłki - Allegro, jako nie będące Stroną, robi wyjątkowo dużo aby na Strony wpływać. A zyski wychodzą przy okazji.

Nie mam problemu z tym, że wystawiam trochę zbiorów i gratów, a w przypadku sprzedaży oddać cesarzowi co cesarskie (namawiam nawet kupujących do tego, bo wtedy wszystko idzie sprawnie i kupujący czuję się jak na zwykłym allegro), bo dają mi miejsce i możliwości pozbycia się tego. Wkurza mnie jednak wpierniczanie się we wszystko pod pozorem "waszego dobra".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jurek11631 napisz coś więcej, jak masz podaną cenę dostawy to ją akceptujesz lub szukasz gdzie indziej, każdy sprzedawca ma inaczej skalkulowane koszty jakie ponosi nadając paczki 🙂

Morze to jest Bałtyckie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 że nie zauważyłem tego MORZA w tytule... wołamy lingwistkę @mr_oma  🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash a może dolicza sobie jeszcze morze innych dopłat 😁

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Oczywiście a co ma to za darmo robić ? Jak ci koszty przesyłki nie pasują to sobie osobiście odbierz ! Jeszcze ocenianie kosztów jest żałosne skoro akcentowałeś przed złożeniem oferty a później zaniżają oceny. Po wtóre płacenie PROWIZJI od kosztów przesyłki jest ok ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 jeżeli sprzedawca podał wysoki koszt wysyłki, bo doliczył sobie koszty pakowania i podróży na pocztę, to może. Na razie nie wiemy czy chodzi o dodatkową dopłatę. 

oznacz moderatorów