anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zapłaciłem po kupnie 20zł kosztów wysyłki a przesyłka kosztowała w rzeczywistości 8,40

jurek11631
#2 Obserwator#

sprzedający napisał mi że za resztę tj. 11 zł to są koszty pakowania i pójście na pocztę. Zwróciłem się do niego o zwrot nadpłaty za wysyłkę.

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

jurek11631
#2 Obserwator#

to dlatego zapłaciłem 20 zł myśląc że polecony wartościowy

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@pinsplash 

Ale to z tym 110 zł za odszkodowanie od poleconego to chyba mocno nieaktualne 😉 Kiedyś tak wychodziło, ale patrząc na poniższe:

W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi powszechnej, przysługuje odszkodowanie w wysokości i na zasadach określonych w art. 88 lub 89 ustawy:1)za utratę przesyłki poleconej w wysokości żądanej przez nadawcę,nie wyższej jednak niż pięćdziesięciokrotność opłaty pobranej za traktowanie przesyłki pocztowej jako przesyłki poleconej,2)za utratę paczki pocztowej w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż dziesięciokrotność opłaty pobranej za jej nadanie,3)za utratę przesyłki z zadeklarowaną wartością w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż zadeklarowana wartość przesyłki,

wydawać by się mogło, że nie mniej niż 50 x 5,90 (dla Ski ekonomicznej), co daje lepszy rezultat niż  dla paczki. Dopiero zerknięcie do:

https://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/cennik_oplat_za_uslugi_pocztowe_dla_nadawcy_masowego_01042019...

pokazuje, że jest to 50 x 2,90.

Kwestią dyskusyjną jest uzyskanie odszkodowania za polecony, gdy tam nie ma druków (a mają być).

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

jurek11631 hmm to ja bym sie raczej cieszył że przesyłka w ogóle dotarła. skoro sprzedawca w sumie odpowiedzialny za przesyłke chciał to listem ekonomicznym wysyłać. Cóz odwazny lub głupi.

oznacz moderatorów

jurek11631
#2 Obserwator#

ja uważam że cwany

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_Likos_  List polecony jest rejestrowany przecież 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Udowodnij! 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

jurek11631 ohh nie doczytałem że poleconeym mea culpa:) Wiesz nie myśle żeby tu chodziło o cwaność sprzedawcy. Raczej o cenniki Poczty i gabaryt listu. O ile dobrze pamietam Panie na poczcie mają taką magiczną miarkę i jeżeli grubośc listu przekracza 2 cm wówczas rzeczywiści kosztuje on w granicach 20zł . Dawno nie wysyłałem musiałbys w cennikach poczty pogrzebać ale wiem że chodziło o grubość do 2 cm lub powyżej (oprócz oczywiscie wielkosci koperty) . Podejrzewam że sprzedawca nie był pewien czy zmieści sie poniżej 2 cm grubości i stąd zrobił cene 20 zł jednocześnie ponosząc przy tym ogromne ryzyko. Myśle że zarobił lecz nie zrobił tego celowo. Teraz bym sie o te 11 nie kłócił.

oznacz moderatorów

jurek11631
#2 Obserwator#

 wizyta na poczcie z tą przesyłką i tam zostałem poinformowany o koszcie listu. sprzedający w dyskusji nie zaprzecza ze zapłacił za list 8,40

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jurek11631  A nie prościej było przed zakupem zapytać czy list jest wartościowy czy nie i skąd ta cena? 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@jurek11631 

Wbiję kij w mrowisko 😉

Nie wiem jakie były intencje sprzedającego (asekuracja w gabarytach, niedopatrzenie, czy zamiar), ale gdyby sprzedający założył koszt 8,40 dla S-ki, a pani na poczcie powiedziała by mu: Hola, hola. Tu mi przez ramkę nie przechodzi. To jest L-ka.

I zapłaciłby 18,30, napisał do Ciebie, że wie, że nie powinien, bo koszt dostawy był podany, ale przez niedopatrzenie musiał dopłacić.

Dosłałbyś mu tą różnicę, czy napisał: Panie, trzeba patrzeć co się wpisuje w aukcji !

??

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Dodam tylko, że sam już dopłacałem przy innym rodzaju przesyłek, ale o dopłatę nie upominałem się 😉

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ a nie od wagi i rozmiaru koperty? Jakoś sobie przypominam, ze powyżej 350 gramów już przekraczała cenę normalną koperty. Ale może coś mylę lub już jest inaczej na PP

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

ZibiK30 masz racje tak było, lecz jakis rok temu poczta wprowadziła zmiany i gabaryty. Teraz decydujące znaczenie mają 2 cm:)

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

jurek11631 skąd cena 8,40?? Jaka forma wysyłki?? nie kojarze takiej ceny wysyłki. Poza tym skoro znałeś i zaakceptowałes koszt wysyłki w momencie zakupu to naprawde trudne do zrozumienia sa teraz Twoje oczekiwania

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Ok. Fajnie,ze dzielisz się swoimi przygodami na allegro. 

Chciałeś zapytać o coś? 

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Skoro godziłeś się przed zawarcie umowy to po co teraz nagle ci się odwidziało ?
Koszty pakowania się ustala indywidualnie, karto, taśma wszystko kosztuje do tego widzę że nie masz pojęcia ale także za przesyłkę się płaci PROWIZJE ! O co miej pretensje do allegro że cię dym...

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@jurek11631  poproś go teraz FV na te wszystkie usługi 🙂 uwierz mi, jego księgowa się ucieszy, o ile zakup był od przedsiębiorcy. Inna rzecz chyba było napisane co jest na sprzedaż i ile kosztuje 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 nie dostanie już fv, bo nie ma paragonu z nip-em 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Nooo, ale bez podania nipu lub danych to nie będzie się  mógł pochwalić, ze to jego zakup 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Chłopina zmęczył stawy kolanowe dygując z listem na pocztę a zdrowie jest bezcenne przecież 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów