anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłata? czy oszustwo?

artbeco
#7 Wielbiciel#
artbeco_0-1580718073458.png

 

Zobowiązanie z ostatniej transakcji jest nadal nieuregulowane. Proszę zapłacić 1,98. Jeśli płatność nie zostanie zaksięgowana w ciągu 24 godzin, Twoje konto zostanie zablokowane. Jeśli płatność nadal nie zostanie dokonana, przekażemy dług do jednej z firm windykacyjnych.

Wszedłem na konto Allegro i nie widzę takiej płatności do uregulowania. Nie opłacam bezpośrednio w zyskakujących linków w powiadomnieniach, uważam to za niebezpieczne działanie, co robić? Od lat nie sprzedaję, tylko kupuję na Allegro, skąd taka opłata i tak energiczne działania?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Urban03
#7 Wielbiciel#

100% oszustwo. Wcześniej kilka osób zadawało te same pytanie na różnych forach. Po wpłaceniu pieniędzy oszust wydobywa nasze dane logowania do banku i potem czyści konto do zera

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@artbecojak napisał @Urban03 - zignoruj. Ale zanim zadasz pytanie sprawdź wpierw wczesniejsze wątki

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@artbeco tak jak piszą @Urban03 i @pinsplash to próba wyłudzenia Twoich danych. Nie kilkaj proszę w żadne linki zawarte w tym mailu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

maniekp84
#7 Wielbiciel#

a ja otrzymałem maila z adresu allegro.zapata.payu.dpt@yandex.ru o rozpoczęciu wpłaty od kupującego . Mam wysłąć towar za granicę... Trochę mi to śmierdzi oszustwem... Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

maniekp84 jak środki pokażą się na twoim koncie wysyłaj , ale ani sekundy wcześniej 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@maniekp84 Ta wiadomość na pewno nie pochodzi od nas, dlatego nie wysyłaj proszę żadnych pieniędzy, ani nie klikaj w linki zawarte w tym mailu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@maniekp84 "a ja otrzymałem maila z adresu allegro.zapata.payu.dpt(at)yandex.ru" - rzeczywiście, wygląda legitnie, mejl od allegro jak nic🤣
Trochę dziwne, że tylko trochę śmierdzi oszustwem😏

Czy niektórym to już kompletnie wyłączyło się myślenie?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mario-m72
#7 Wielbiciel#

Witam mam taki sam mail z potwierdzeniem zakupu... Tylko dlaczego domena jest ru. Raczej to lipa nie klikaj w żaden link i oczywiście nie wysyłaj przesyłki

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mario-m72  Żadnej wysyłki przed wpłatą . Oszustwo.

oznacz moderatorów

mario-m72
#7 Wielbiciel#

oznacz moderatorów

mario-m72
#7 Wielbiciel#

Takie "cudo" dostałem od allegro zapata.... Adres w Nigerii 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mario-m72 Stylistyka mejla to "Kali jeść, Kali spać, Kali s*ać", a ludzie nadal na to się nabierają - nie ogarniam.
Może to m.in. dlatego, że coraz częściej mejle przeglądane są na telefonach, na których nie widać nagłówków (a czasem i adres nadawcy, nie jest odpowiednio wyeksponowany).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@mario-m72" - ship item" przetłumaczone jako "statek przedmiot" to powinno być we fladze Nigerii 🙂 Wspaniałe !

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

artbeco na bank oszustwo . Allegro wymaga zapłaty jeśli saldo przekroczy jeśli dobrze pamiętam 10zl 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@artbeco To teraz sprawdź jeszcze spod jakiego adresu przyszedł ten mejl, a zagadka się wyjaśni😉

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/uwaga-kolejna-fala-phishingu/ba-p/4394...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Allegro poprawnie formułuje swoja języka. To po pierwsze.

Po drugie: powyższy mail nie może w żaden sposób pochodzić od Allegro. Zawsze sprawdzajcie od kogo pochodzi dana wiadomość [konkretny adres]. Allegro wysyła swoje wiadomości z domen [końcówek maila] @allegro.pl oraz @allegromail.pl . Jeśli adres jest inny, jest to najprawdopodobniej oszustwo lub jego próba.

Jeśli nie masz co do tego pewności, zawsze możesz zapytać pracownika allegro na czacie, tutaj na gadane albo przez formularz kontaktowy. Zawsze z chęcią ci pomogą.

Powyższe wiadomości to SCAM.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kiedyś to my marzyliśmy o łowach w Afryce na safari ,teraz to oni polują na nas i robią nam łowy na naszym podwórku polując na nieświadomych jeleni którzy tylko zwietrzą okazję.Pilnujmy własnych portfeli ,unikajcie kontaktu to gorsze dziadostwo od korono wirusa.

oznacz moderatorów