anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytanie o raty PayU 0%

malcza43
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Dnia 25 lipca zakupiłem poprzez raty PayU 0% rower.

Niestety okazało się, że jest uszkodzony więc zwróciłem go i poprosiłem o zwrot pieniędzy. 

Przesyłka do sprzedawcy dotrze w poniedziałek a ja do następnej niedzieli mam czas na odstąpienie od umowy.

Co jeśli do tego czasu sprzedawca nie zwróci pieniędzy lub  zrobi to powiedzmy kilka dni po tym terminie?

Zostanę bez roweru i z ratami do spłaty?

Czy mam od poniedziałku sprzedającego zacząć ponaglać żeby wpłacił pieniędze szybciej?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@malcza43 Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni. Jeśli to zrobi, otrzymasz powiadomienie mailowe od Allegro. W tej sytuacji rozwiążesz z bankiem umowę kredytową, ponieważ bank otrzyma całą wypłaconą kwotę. W takim razie nie będzie miał podstaw do obciążania Cię ratami. Odstąpienie od umowy z bankiem to nie to samo co rozwiązanie umowy po zwrocie środków.

Gdyby sprzedawca nie oddał pieniędzy przed terminem spłaty pierwszej raty, będziesz musiał ją zapłacić, ale po zwrocie wpłaty przez sprzedawcę bank odda Ci nadpłatę przy ostatecznym rozliczeniu kredytu.

Gdyby sprzedawca zwlekał ze zwrotem środków, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro - wtedy bardzo szybko odda 🙂

oznacz moderatorów

malcza43
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo ze tę wyczerpującą odpowiedź 😀

Pozdrawiam 😀

oznacz moderatorów