anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zawieszenie konta

ModNest
#2 Obserwator#

Witam, czy ktoś spotkał się z sytuacją ze ma zawieszone konto sprzedającego z powodów bezpieczeństwa i allegro nie chce go odblokować tłumacząc się zbyt dużym ryzykiem przyszłych transakcji?

firma działa legalnie, zus, us wszystko na bieżąco. Zamówienia kupujących również sa realizowane na bieżąco . 

Przesłane został filmik z dowodem do weryfikacji. Dzisiaj dostała odpowiedź ze konta nie odwiesza bo niby to zbyt duże ryzyko dla przyszłych transakcji

Sprzedaję w modelu dropshipping.. Udokumentowałam również skad pochodzi towar. Pomocy, co robic?

Może ktos ma jakis pomysł? miał podobną sytuację? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ModNest jeli nie miałe wczeniej konta na allegro , które miało kłopoty to pewnie podmiot , którego towar masz zamiar sprzedawcać nie jest dla allegro wiarygodny . Nic nie zrobisz , jesli DBT taką decyzję podjął .

oznacz moderatorów

ModNest
#2 Obserwator#

Mam kilka hurtowni w ofercie, ale mogę zrezygnować ze współpracy z dana hurtownią jeśli to ona stanowi problem. Skąd masz takie info ze to może o hurtownie chodzić? miałaś taką sytuację?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ModNest nie dowiesz się , wszytko owiane jest tajemnicą  ,zwykle odpowiedź brmi ..nie - bo nie .

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

tak było tu takich mnóstwo

allegro wie ze towar może być lewy, podrobiony, niewyslany, nieistniejący albo z katalogu zarezerwowanych dla innych większych podmiotów.

iść poza allegro

oznacz moderatorów

ModNest
#2 Obserwator#

np gdzie? obawiam się,że bez allegro sprzedaż znaczaco spadnie. 

Czy mają jakąs liste zakazanych podmiotów?

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Każdy inny portal plus własny sklep internetowy. Nie wiem jak z linkowaniem do hurtowni 

bana masz za produkty marek premium plus elektronika lego AGD  kawa 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ModNest Czytając podobne tematy na forum na przestrzeni ostatnich kilku lat powiem Ci jedno - jeśli napisali, że nie odblokują to niestety ale co byś nie zrobił to nie odblokują... 😐

Kojarzy mi się jeden wątek w którym ktoś napisał, że udało się wygrać z Allegro i odblokować konto ale nie pamiętam szczegółów sprawy i też odbyło się to z pomocą prawników.

oznacz moderatorów

ModNest
#2 Obserwator#

jeśli jest tutaj ktoś taki kto miał podobna sytuacje i wygrał z nimi to będę wdzięczna za info jak to zrobił. 

Domyślam się że żadne reklamacje i inne nic nie pomogą?

 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Cóz , Allegro najpierw kolorowo zachęca do sprzedaży w dropie, nawet na swoich filmikach reklamowych i poradnikach .  A potem, cyk, konto ci blokują i nasyłaja zewnętrzną firmę  do windykacji i jeszcze bardziej swój tajemniczy dział bezpieczeństwa. 

Prawdę mówiąc, biorąc pod uwagę ilosć takich tematów to się dziwię że jeszcze ktoś na to sie daje nabierać ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie słychać żeby ktoś wygrał, jak napisali ze nie odblokują to szanse żeby zmienili decyzję są zerowe.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @ModNest. Kwestię blokady konta możemy wyjaśnić jedynie w prywatnej korespondencji mailowej. Dlatego proszę, kontynuuj rozmowę z naszym działem bezpieczeństwa. Nie mam możliwości ingerencji w ich decyzje i działanie.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ModNest
#2 Obserwator#

Problemem jest to,że oni wciąż zasłaniają się regułkami, żadnych konkretów. 

Zapis regulaminu , który wskazali mówi o tym,że po ustaniu  okoliczności powodujących blokade spółka allegro ja usunie ale od kilku dni  nie mogę sie dowiedzieć co to za okoliczności. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Oni tego nie powiedzą bo inni poznają mechanizmy blokady i obejdą zabezpieczenia 

oznacz moderatorów

ModNest
#2 Obserwator#

to jest chore. To jak mam usunąc okolicznosci? w ciemno?

mozna by bylo wówczas napisac ze nie moga udzielic takiej informacji zamiast zbywac regułkami

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Nie wiem czy na zablokowanym koncie można coś robić.

zakonczyc wszystkie oferty

kupic towar na magazyn

Widze ze handlowałeś zegarkami znanych marek. To chyba niedobrze. Jest jakaś lista marek których sprzedawanie wymaga jakiś dodatkowych działań. Casio może tam być. Musiałbyś wejść w jakieś śrubki i sprzedawać sam. Ale moim zdaniem mając blokadę niczego nie wystawisz 

oznacz moderatorów

ModNest
#2 Obserwator#

W tym cały problem, że te rozmowy nie wnoszą niczego. Jak mam usunąć okoliczności które spowodowały blokade jesli nie wiem jakie to są okoliczności?

oznacz moderatorów

ModNest
#2 Obserwator#

Poleci ktoś dobrego prawnika, który podejmie się tego tematu?

Nie zamierzam odpuścić sprawy bo jestem wciąż zbywana regułkami w stylu bota.

oznacz moderatorów