anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawyżanie parametrów myjek ciśnieniowych

eryk_oz
#7 Wielbiciel#

Ostatnio zakupiłem myjkę ciśnieniową LAVOR. Po rozpakowaniu i przyjrzeniu się tabliczce znamionowej zauważyłem rozbieżności w parametrach podanych na aukcji, a tych zawartych w dokumentacji. Na aukcji ciśnienie robocze to 160 bar,a rzeczywiste to tylko 120 bar. Z ciekawości zajrzałem do kilkunastu innych aukcji z tym modelem myjki i w na ŻADNEJ nie była podana prawdziwa wartość ciśnienia roboczego. Sprzedawcy podawali pomiędzy 160, a 180 bar! Co ciekawe najbardziej z prawdą mijał się oficjalny sklep Lavora na Allegro. Czy jest jakaś możliwość eliminacji tej patologi na Allegro? Czy ktoś z Was nadział się na "podrasowany" opis sprzedającego i czy coś próbował z tym zrobić?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@eryk_oz Patologi na Allegro raczej nie wyeliminujesz, ale możesz złożyć swojemu sprzedawcy pisemną reklamację na podstawie rękojmi. Domagaj się wymiany myjki na zgodną z opisem lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztów odesłania. Koszty wysyłek przy wymianie także ponosi sprzedawca, który odpowiada za wady towaru i za niezgodności z opisem przez 2 lata.

Jeżeli napotkasz na problem przy reklamacji, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w  nim o pomoc pracownika Allegro. To nie jest tak, że można sobie podawać na aukcji parametry niezgodne ze stanem faktycznym i wprowadzać kupującego w błąd. Jeżeli spór nie przyniesie rozwiązania i sprzedawca nie wymieni towaru lub nie odda pieniędzy, po 14 dniach zakończ go jako nierozwiązany i wystąp o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Podobno Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@eryk_oz co jeszcze bardziej zabawne, wszystkie te myjki są podpinane do jednej oferty i mają identyczne komentarze bez względu na różnice w parametrach. Też jestem na etapie zakupu takiego sprzętu i zauważyłem, że komentarze nie pokrywają się z konkretnymi produktami, tylko np, myjki o różnych parametrach mają te same oceny. Kolejne wypaczenie po wprowadzeniu produktyzacji 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza Też zdarzyło mi się być na etapie zakupu takiego sprzętu prawie dwa lata temu, tylko marki Karcher. W Castoramie zakup stacjonarny przebiegł bez żadnego problemu, przekazano mi karton zapieczętowany fabrycznie, nikt mnie na niczym nie oszukał, wszystko się zgadzało, a cena była taka sama jak na Allegro 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 wniosek z tego taki, że lepiej kupić na miejscu, pomacać, obejrzeć i mieć pewność, że wszystko gra, przynajmniej nie traci się czasu na wymiany, czy zwroty 🙂

i myślę, że przy droższych sprzętach to będzie norma, bo ceny allegrowe przestają być konkurencyjne. Wysoka prowizja robi swoje 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

eryk_oz
#7 Wielbiciel#

ciekawe czy tylko w tej kategorii takie wałki przechodzą czy to powszechna praktyka i brak reakcji ze strony Allegro?

oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Nie tylko w tej branży Allegro jak widać toleruje. P.S> Sam kupiłem myjkę na Allegro gdzie opis oferty Allegro nie był zgodny z tabliczką znamionową produktu. I co? Myśli Pan, że Allegro zareagowało sankcjonując nieuczciwego sprzedawcę....?

Sama myjkę przetestowałem osobiście. Potem sprawę przekazałem dalej (po za allegro).

Nagrałem krótki filmik (bez negatywnego komentarza własnego, a z obiektywnymi odczuciami fizycznymi sprzętu)  gdzie na tabliczce znamionowej widnieją prawdziwe parametry myjki z Allegro.

https://www.youtube.com/watch?v=MaQ6lEAc5jY&t=58s

oznacz moderatorów

konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów