anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawyżone koszta wysyłki

sharon_24
#8 Zapaleniec#

Witam.

Mam problem ze sprzedającym . Zakupiłam 3 książki u jednego sprzedawcy ,który naliczył mi opłatę 55 zł listem poleconym! Próbowałam się skontaktować ze sprzedającym żeby obniżył zawyżone koszty wysyłki ,ale z jego strony zero odzewu. Zastanawiam się co zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@sharon_24 

Zapewne ma ustawioną 1 książkę w liście. Niestety jednym listem poleconym nie da się wysłać 3 książek, więc niekonieczne koszty są zawyżone. Innego sposobu dostawy nie było u tego sprzedającego?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak jak ci pisze @Kaliope_Brzeg sprzedawca ma ustawione 1 przedmiot na wysyłkę i system mu naliczył 3 koszty wysyłki za które to jemu allegro naliczy prowizje ale możesz spróbować się z nim dogadać na jeden koszt ,pewnie wyższy ze względu na wielkość przesyłki a resztę by mógł ci zwrócić przez allegro .To zależy od niego ale powinien się zgodzić w końcu to ty go oceniasz po zakończeniu transakcji .

oznacz moderatorów

sharon_24
#8 Zapaleniec#

Oczywiście ,że był inny sposób. Paczkomat, z którego chciałam skorzystać 35 zł za 3 książki.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@sharon_24 

O, jakie to prawo tak nakazuje? 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

sharon_24
#8 Zapaleniec#

Miałam na myśli jeden z punktów w regulaminie allegro 6.11.

''Oprócz ceny ustalonej zgodnie z niniejszym artykułem sprzedający może obciążyć kupującego jedynie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości"

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@sharon_24  widzisz z kosztami to jest tak że one są i nie da sie ich uniknąc. Generalnie stosowane są dwie metody : niższa cena towaru i pokazanie klientowi całych kosztów wysyłki ( kosztów opakowania/pracownika/dojazdu i firmy przewozowej) - wówczas klient mówi o "zawyżonych kosztach wysyłki" lub też druga metoda:

Pokazanie klientowi ceny wysyłki niskiej lub darmowej lecz "ukrycie" tych kosztów w wyższej cenie towaru.

Generalnie te koszty i tak są ponoszone kwestia tylko jak sie je przedstawi. Obstawiam że książki które kupiłaś były wystawione w dośc strakcyjnej cenie stąd sprzedający część swoich kosztów (choćby pakowanie / dojazd na poczte czy do paczkomatu) ująl jako koszt wysyłki

Tak naprawde to w sumie niewielka różnica. Ja kupując zawsze staram sie ocenić cąłkowity koszt (towar +wysyłka) niezaleznie jak sobie sprzedajacy te koszty rozłożył.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@sharon_24 Za paczkomat jeśli nie masz smarta to za 3 książki powinno się udać wysłać za około 12,50 zł ,jak widzisz sprzedawca tu też ma zbyt wysoki cennik .

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Zawierając umowę, zaakceptowałaś warunki oferty, w tym koszt dostawy.

Ale tak tyle kosztują przesyłki listem poleconym 18,30zł. za jedną książkę do 1 kg. * 3 = 54,90 zł.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@sharon_24  koszt listu poleconego o grubości powyżej 2 cm wraz z kopertą to okolo 20 zł

Jeśli bedzie musiał wysłać 3 listy polecone to koszt rzeczywiście może wynieśc 50-60 zł

Możesz to sprawdzic w cenniku poczty . Wszystko zależy od wagi i grubosci ksążek

Sugerowałbym sie dogadać i na wysyłkę kurierem w jednej paczce . Wówczas pewnie wyjdzie taniej

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@_Likos_ Nic powyżej 2 cm grubości nie opłaca się wysyłać listem poleconym ,paczka polecona wychodzi taniej na poczcie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sharon_24 Możesz odstąpić od zakupu i poszukać odpowiedniej oferty, możesz napisać dom sprzedającego przez "pytanie do sprzedającego", albo przeboleć i potraktować jako naukę na przyszłość.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sharon_24 Nie płać takiej ceny za wysyłkę trzech książek. Wyślij sprzedawcy mailem rezygnację z zakupu lub zrób zwrot w zakładce Moje zakupy, to będzie odstąpienie od umowy. Kup u kogoś innego, kto wysyła książki w normalnych cenach. Jeśli już zapłaciłaś i odstąpisz od umowy, sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę.

oznacz moderatorów

sharon_24
#8 Zapaleniec#

Dzięki! Jedyna sensowna odpowiedź. List polecony to przykład był. Chciałam skorzystać z wysyłki paczkomatem ,której koszt wyliczył na  35 zl czyli raz drożej za wysłanie  3 książek. Rozumiem ,że każdy chce zarobić ,ale to jest niezgodne z prawem, wg którego sprzedający może obciążyć kupującego jedynie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@sharon_24 Na przyszłość jak szukasz jakiejś konkretnej książki to sprawdzaj czy wystawiający ją sprzedawca nie próbuje naciągać cię na koszty ,zawsze można spytać go przed zakupem (a wtedy musi dać odpowiedź w ciągu 24h) lub poszukać innej u innego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sharon_24 jedyna sensowna, bo tylko ja tu nie jestem sprzedawcą i nie próbuję usprawiedliwiać sprzedającego, który rażąco zawyża koszty wysyłki 🙂

W takiej sytuacji lepiej zrezygnować niż przepłacać.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96 

 Może poproś o przypięcie tego na głównej, po co powtarzać w kółko jedno i to samo.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Ja proszę kogo chcę i o to co chcę, nie potrzebuję porad 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg nie ma sensu się odzywać, bo to działa jak płachta na byka. Moim zdaniem niektóre osoby trzeba traktować jak powietrze, to jest dużo bardziej dotkliwe niż próba rozmowy. Potem dostaniesz jeszcze po "głowie", że się czepiasz itd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mikeza  A może stali bywalcy dali by sobie spokój z tym pastwiskiem na miesiąc lub dwa. Niech się gadzina wylata.

oznacz moderatorów