anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia nowe/uzywane

MAMY ROZWIĄZANIE!
janusz12312
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry. Piszę z takim pytaniem czy to w porządku jest wstawianie oryginalnych zdjęć i opisów przedmiotu do sprzętu/zabawki itp do przedmiotów używanych. Zakupiłam zabawkę która okazała się być używana, tak mój błąd niedoczytanym aukcji na której pisało że jest używana. Ale pierwsze zdjęcia przedmiotu były sklepowe i opis też taki był. Czy mogę coś z tym zrobić czy już nie? Dodam że na aukcji jej zaznaczony brak zwrotu. Z góry dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@janusz12312 Cześć. 🙂 Podaj proszę numer zamówienia lub oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
janusz12312
#7 Wielbiciel#

Numer oferty: 14639137565

oznacz moderatorów
janusz12312
#7 Wielbiciel#

14639137565

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@janusz12312 Jeżeli tak było to składaj reklamację na niezgodność z opisem, domagaj się zwrotu środków albo innej rekompensaty, otwórz dyskusję.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

aha czyli złóżreklamację na to że zabawka była używana bo nie przeczytało się że w opisie stoi że była używana no świetna niezgodnośc z zakupu z ofertą

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 A czym się różni opis przedmiotu używanego od przedmiotu nowego poza tym jednym słowem "nowy" lub "używany" > przedmiot może być używany ale w bardzo dobrym stanie

@janusz12312 A zdjęcie jest wymogiem Allegro >1-sze musi być na białym tle > poza tym to używany, ale w bardzo dobrym stanie przedmiot > nie różni się na zdjęciach od nowego

Poza tym minimalnie inaczej wygląda to samo zdjęcie na białym tle i na kolorowym > ja czasami robię zdjęcie na jakimś tle > a potem to tło usuwam, żeby spełnić wymogi ALLEGRO > na pierwszym zdjęciu(tym z białym tłem) zawsze przedmiot będzie wyglądał lepiej niż na następnych (z tłem kolorowym)

Próbujesz odegrać się na sprzedawcy, który nie ukrywał, że zabawka jest używana za to, że nie chciało Ci się dokładnie przeczytać opisu > tak mój błąd niedoczytanym aukcji na której pisało że jest używana. > czyli nie ma żadnej niezgodności z opisem.

Lef cię podpuszcza > dla niego jak kogoś nie podpuści do awantury o nic to dzień stracony

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Kupiłaś używaną zabawkę, opisaną jako używana i masz pretensje (?) że była używana? 🙈

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@janusz12312 Oferta jest prawidłowa > zabawka opisana jako "używana" > myślisz, że po zdjęciu byś poznała, że jest używana? > zwłaszcza, że jest opisana "stan wizualny bardzo dobry"

Żadna reklamacja tu nie ma sensu > tak samo jak wymyślona przez kotka "niezgodność z opisem" > tu akurat wszystko się zgadza > wszelkie zgłaszanie, reklamacja czy dyskusja bdzie po prostu bezzasadnym awanturowaniem się > do czego właśnie namawia nasz "forumowy podpuszczacz"👿

A tak już przy okazji, to w zaleceniach Allegro jest napisane, aby zdjęcia dodawane do aukcji były jak najlepszej jakości > wtedy bardziej zachęcają do zakupu

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

Teoretycznie zdjęcie powinno przedstawiać realny stan towaru, ale w praktyce mnóstwo sprzedawców od lat sprzedaje używane produkty ze zdjęciami z netu i allegro nic z tym nie robi.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay A potrafisz rozpoznać które zdjęcie jest z netu, które po obróbce usuwania tła, a które zrobione samodzielnie na białym tle?

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 potrafię 🙂 Zazwyczaj to od razu widać 🙂

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Wrócimy do tego w przyszły roku > wyślę Ci 3 zdjęcia tego samego przedmiotu > zrobimy mały quiz > ok?

Zresztą zacznijmy już > powiedz jak zostały zrobione te zdjęcia > net, usunięcie tła czy samodzielnie na białym tle

a.jpg

 

1.jpg

 

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 Wygląda na wycięte tło w jakimś programie 🙂

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Brawo.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay prywatna osoba sprzedajaca na zwyklym allegro. 2 pierwsze zdjecia katalog potem 4 zdjecia wlasne 

oznacz moderatorów
Client:117276762
#8 Zapaleniec#

wspolczuje, cos podobnego przytrafilo mi sie w tamytm roku, ale sprzedawca na szczescie przyjmowal zwroty

oznacz moderatorów