anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia wprowadzające w błąd

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Piszę tutaj ponieważ chciałbym zwrócić uwagę moderatorów na problem, który był już poruszany na forum ale nie zniknął i wydaje mi się że obsługa allegro nie reaguje na zgłoszenia problemu.

Mam na myśli używanie zdjęć jednego produktu do sprzedaży innego, tańszego. W moim przypadku jest to odzież z nadrukiem ale ten sam problem dotyczy także elektroniki, telefonów, różnego rodzaju gadżetów itp.

Problem jest moim zdaniem poważny, ponieważ na liście ofert takie aukcje wyglądają identycznie i różnią się tylko ceną. Klient który jest nieświadomy myśli że kupuje to samo tylko taniej. Wydajemy pieniądze na promowanie i reklamy, podczas gdy w naszych ofertach wyświetlają się "zmanipulowane" oferty innych sprzedawców jako podobne.

Zgłosiłem już chyba 50 ofert różnych sprzedawców i nie widzę żeby były podjęte jakieś działania. Nie dostałem też odpowiedzi.

Przykłady to oferty o numerach: 12810836365, 11674407326, 8837357509, 12616023423, 5197823013. Oczywiście dotyczy to całego asortymentu tych sprzedawców, nie tylko wybranych ofert.

Na zdjęciu poniżej widać metkę od jednego producenta, podczas gdy marka podana w parametrach jest inna. Inni sprzedawcy zamazują metki w programie graficznym.

AmbigramDruk_0-1686122380371.png

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mikeza
#20 Guru#

podziekuj produktyzacji i katalogowi produktów. Niestety nic z tym nie zrobisz, tak allegro wsadziło nas na minę i śmieje się nam w twarz, a cwaniaki i nowi sprzedawcy na tym korzystają. Pod moje oferty podpinają się goście, którzy sprzedają badziew, a opisują że to mój produkt. Kradną zdjęcia, opisy, niszczą oceny produktu, zaniżają ceny. Na taki handel postawił portal i ma na to wywalone.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie pomoże zgłaszanie sprzedawców, oni robią co mogą. Narobisz tylko tym paru kłopotów a ogólny problem pozostanie. Katalog to syf allegro. Oni go poprawiają jak chcą i kiedy chcą, oni go podpinają i odpinają od aukcji jak im się podoba. Nieraz np płytę winylową musiałam wystawiać od nowa bo chcieli mi zmienić produkt na kasetę magnetofonową i kategorie przenosili, cuda wianki.  Tak samo często produkty szklane wywala mi do porcelany...

Trzeba zawsze czytać opis sprzedawcy, a nie patrzeć po tytułach. Sprzedawca mający wiele aukcji nieraz nie jest w stanie dopilnować zmian w katalogu. To by trzeba było codziennie sprawdzać...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to jest norma, w motoryzacji podpina Ci się gość pod produkt oryginalny z tanim zamiennikiem, podaje kod EAN lub nr części oryrignału (czyli fałszuje parametry), a gdzieś tam w treści dopisuje na boku, że to produkt zamienny. I sprzedaż leci, bo cena niska. To jest plaga i z tym już praktycznie nie da się walczyć. najgorsze jest to, że psuje opinie produktom wartościowym, nie wspominam już o tym, że wykorzystuje zdjęcia i opisy z ofert oryginalnych sprzedając tani badziew.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@AmbigramDruk 

"wydaje mi się że obsługa allegro nie reaguje na zgłoszenia problemu"

Dlaczego tylko Ci się wydaje? Pewnik

oznacz moderatorów

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Myślałem że wymóg kodu EAN rozwiąże ten problem a nie na odwrót. W mojej kategorii akurat EA N nie jest wymagany

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

kod EAN wprowadził jeszcze większe zamieszanie. Możesz wykupić go za własne pieniadze i sygnować nim swój produkt, a ktoś obcy podepnie się pod Ciebie i skorzysta z Twojego kodu sprzedając całkiem inną rzecz. Mało tego u mnie ostatnio w moich ofertach, bez mojej wiedzy ktoś pozmieniał kody, albo podopisywał je do ofert, które ich nie miały. Tak wygląda to na co dzień. Burdel na kółkach to mało powiedziane, to jest dramat.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów