anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana ceny podczas zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
cr1stiano
#2 Obserwator#

Kupiłem laptop za 2899zl. Paczka już odebrana. Coś mnie tknęło i przypadkowo wszedłem jeszcze raz na link ogłoszenia. Okazuje się że teraz cena została obniżona na 2699 i przedmiot został dołączony do programu "Gwarancja najniższej ceny". Sprzedający odpowiedział że u niego dalej w ustawieniach jest 2899. A na ta obniżona Kwote nie miał wpływu bo to samo allegro zmieniło i pomimo tego dalej otrzymuje 2899 za sprzedany egzemplarz . Oczywiście mogę odesłać, za darmo. I  kupić jeszcze raz po niższej cenie. Ale już laptop jest używany i potrzebny. Czuję się oszukany na 200zl przez allegro.... 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Jak wczoraj zatankowałeś po 6,40 za litr a dziś jest 6,35 to też się czujesz oszukany? Ceny są zmienne w czasie. Nawet krótkim. 

oznacz moderatorów
cr1stiano
#2 Obserwator#

Nie widzę związku. Mogę kupić kolejny taki sam a tamten zwrócić. Przy czym sprzedający zwróconego nie wystawi jako nowy i będzie musiał go zrabatowac. Paliwa do dystrybutora nie wleje z powrotem. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@cr1stiano "Przy czym sprzedający zwróconego nie wystawi jako nowy i będzie musiał go zrabatowac" - sprzedajacy moze obniżyc wartośc zwrotu o utracona wartość przedmiotu

Natomiast ceny ( i nie tylko)  po prostu są rynkowe. 

Jednego dnia coś kosztuje tyle a innego może zmienić cene . Obowiązuje cena z momentu zakupu. 

Moi pracownicy takze w ubiegłym roku pracowali za mniejsze wynagrodzenie a od pierwszego stycznia nie wiedzieć czemu  chcieli znaczących podwyżek ( zaznaczam ze nie pracują na najniższej krajowej i prawo mnie nie obligowało do podwyżki) .  Miałbym sie teraz na nich obrazić i czuc oszukany ? Taki rynek pracy i tyle. Moze kiedyś sie zmieni, bezrobocie wzrośnie i pracownicy będą tańsi.

Po prostu tak niestety jest że ceny są zmienne. Częsciej idą w góre i kupujący  zyskuje a czasem zdarza sie że ida w dół i wówczas zupełnie bez powodu kupujący czuje sie oszukany.

Nawet jeśłi sprzedawca obniżyłby cene tego laptopa po dwóch dniach to miałoby to jakieś znaczenie ? 

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Miałoby bo nasz pan kupujący by chcial zwrócić i kupić na nowo albo wystąpić z żądaniem rabatu bo nie wstrzelił się w okienko cenowe 

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

I tak co… tydzień? Bo tak się mogą zmieniać  ceny? W sumie dobry pomysł bo możesz w cyklach 14 dniowych odnawiać sobie sprzęt. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@cr1stiano A nie czujesz się oszukany jak idziesz do sklepu, kupujesz cukier po 3 zł > idziesz na następny dzień i jest po 2,50? > to też lecisz zwracasz ten wczorajszy i kupujesz dzisiejszy? > przecież jak byś tak zrobił to obsługa sklepu "by Cię zabiła śmiechem"🤣

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

"Coś mnie tknęło" - ha ha ha.

Ja sprawdzam ceny przed zakupem, a nie po zakupie, gdyż już niczego to nie zmieni. 

Tak masz prawo do zwrotu, a sprzedający ma prawo do obniżenia kwoty zwrotu za sprzęt używany.

Przed świętami kupiłem smartfona o 100 zł. Drożej w porównaniu do ceny poświątecznej i nawet nie przyszło mi do głowy by coś zwracać.

Swoją drogą kiedyś zastanawiałem się, gdzie jest granica żeszm..... się. Chyba pobiła ją jedna z moich klientek wystawiając negatywa, bo produkt potaniał o złotówkę......, i poczuła się nie komfortowo. 

oznacz moderatorów
cr1stiano
#2 Obserwator#

Każdy z Państwa ma rację. Taki jest rynek. Można się wkurzyć. Dla mnie 200zl to  dużo. A za cukier mogę dać 20zl za kg bo zużyje może pacie na rok. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@cr1stiano niestety , wszyscy sprzedawcy borykają się z tym problemem , jeśli allegro spodoba się oferta obniża cenę i ze swojej puli rekompensuje różnice sprzedawcy , nam pozostaje tylko mieć nadzieję ,że klient nie narobi problemu .

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@cr1stiano Wziąłeś to zbyt dosłownie > cukier to był tylko przykład > równie dobrze mógłby być jakiś napój lub cokolwiek innego.😆

oznacz moderatorów