anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana ceny przez sprzedającego w takcie zakupu

k-anna
#1 Nowicjusz#

W trakcie mojego zakupu na aukcji , sprzedawca wprowadził nagłą zmianą ceny w trakcie potwierdzenia i podpisania umowy kredytowej z bankiem . Kredyt została przyznany , umowa podpisana, bank oczekiwał  potwierdzenia zakupu ,sprzedawca w tym czasie zmienił cenę  (o 500pln) i nie potwierdził bankowi mojego zakupu, co mogę zrobić w takiej sytuacji 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Ziolko39
#21 Demiurg#

@k-anna Przecież sprzedawca nie wie o tym, że akurat podpisujesz umowę z bankiem > nie kliknęłaś "kup teraz" > może przyszła nowa dostawa z wyższą ceną > albo źle wystawił i zauważył to przypadkiem w tym samym momencie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@k-anna Możesz ponownie zakupić za nową cenę, do zakupu nie dojdzie mimo podpisania umowy z bankiem.

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@k-anna 3 godziny temu miałam podobną historię z mniejszą różnicą ceny, z tym że płaciłam kartą. Ale wychodzi na to, że o kilka sekund ubiegłam sprzedawcę (?). Kupiłam zegarek za 954 zł, ostatnią sztukę, z wysyłką z magazynu Allegro. Zakup był dokładnie o 12:29 z sekundami. Po moim zakupie cena zakończonej oferty pokazuje kwotę 978 zł. Nie wiem dlaczego tak to wygląda, wg mnie nie powinno, nawet gdy mnie i sprzedającego dzieliły sekundy w których mógł dokonać zmiany ceny, moja płatność była pierwsza. Na Allegro cena zakończonej oferty powinna widnieć w kwocie, w której płatności i zakupu dokonałam, czyli 954 zł

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Normalnie kroczące ceny. A wszystko dla dobra nas-kupujących.😁

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@k-anna Nic.

@Syla270985 To do zakupu doszło w cenie 954 zł czy nie? Co masz w zakładce moje zakupy?

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@komis-bell kupiłam dokładnie za 954 zł, tak mam w zakładce moje zakupy, tyle pobrało z karty i taka kwota widnieje w mailu od Allegro. Natomiast jak wchodzę w ofertę z zakładki w moich zakupach, żeby "popodniecać" się jeszcze fajnym opisem aukcji, cena zakończonej oferty to 978 zł. Tak chyba nie powinno się wyświetlać? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Syla270985 Jeśli mam zgadywać to jest to wynik jakiegoś błędu - możliwe, że sprzedający był w trakcie edycji oferty i międzyczasie doszło do zakupu, system przepuścił edycję z nową ceną ale oferta była już sprzedana w poprzedniej i wyświetla się jako zakończona z wyższą ceną.
Aczkolwiek to tylko gdybanie.

W każdym razie - nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli jest w zakupach z ceną 954 zł to wszystko ok 🙂

oznacz moderatorów