anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana kategorii karty podarunkowej.

Raphael57
#7 Wielbiciel#

Głupia sprawa. Pierwszy w życiu zakup na mybenefit (po roku zbierania) i.... katastrofa. Kliknąłem kartę podarunkową allegro za 500 (!!!) zł na kompletnie nieinteresującej mnie kategorii. Bo nie wiedziałem, nie zauważyłem. Potem próbuję zrobić zakup i.... okazuje się, że przez jedno głupie kliknięcie zostałem z kompletnie bezużytecznym, drogim kodem podarunkowym.

I teraz - Mybenefit nie dopuszcza zwrotów za kody elektroniczne. Allegro również umywa ręce bo regulamin. Ja wiem - moja wina. Ale trochę trudno mi uwierzyć, że nie da się nic zrobić z czymś tak banalnym jak kategoria bonu. Na pewno musi być jakaś możliwość wymiany kategorii kodu, czy samego kodu. Przecież tak czy siak zapłaciłem, a to są duże pieniądze. Co można zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Raphael57 Cześć. 🙂 Napisz proszę na karty@allegro.pl i podaj dane karty podarunkowej, spróbujemy Ci pomóc. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Raphael57
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź.

Otrzymałem taką odpowiedź z karty@allegro.pl:

"Bardzo mi przykro, ale pomimo moich szczerych chęci nie mam technicznej możliwości wymiany zakupionej przez Pana karty podarunkowej w określonej kategorii na kod uniwersalny.

W tej sytuacji mogę zaproponować Panu dwa rozwiązania, które mogą pomóc w zakupie wybranego przedmiotu korzystając ze zniżki:

  • Może Pan również skontaktować się z platformą MyBenefit i zapytać o możliwość wymiany zakupionej karty podarunkowej na kod uniwersalny lub zweryfikować możliwość jej zwrotu.
  • Może Pan skontaktować się ze Sprzedającym, u którego chciałby Pan kupić produkt, wytłumaczyć zaistniałą sytuację i poprosić Sprzedającego o zmianę kategorii na kultura i rozrywka tylko na potrzebę zakupu."

Z kolei sprzedawcy informują, że to allegro oznacza kategorie na sztywno i nic nie mogą zrobić. Mybenefit absolutnie nie dopuszcza zwrotu kodów elektronicznych.

Wiem, że musi istnieć jakieś rozwiązanie. Trudno mi sobie wyobrazić, że absolutnie nikt nie chce mojego 500zł przez paradoksy proceduralne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kosztowny błąd a nie da się go wykorzystać? A odstąpić od umowy zakupu tego tej nieinteresującej kategorii, pomyśl pokombinuj.🤔

oznacz moderatorów

Raphael57
#7 Wielbiciel#

Udało się znaleźc sprzedawcę, który wystawił przedmiot w odpowiedniej kategorii specjalnie dla mnie. Policzył drożej, sporo drożej, ale udało się. Kupiłem to, co chciałęm. Dzięki. Zamykam temat.

oznacz moderatorów