anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana nabywcy na fakturze z firmy na osobę prywatną

Client:110752823
#1 Nowicjusz#

Witam! 🙂

Zamawiam czasem ze swojego prywatnego konta coś na firmę, w której pracuje i mam zapisane dane. Przy ostatnim zamówieniu prywatnym na raty nie zwróciłam na to uwagi i została wystawiona faktura na firmę, mimo, że nie ma ona z tym zakupem nic wspólnego. Z tego co wyczytałam, sprzedawca powinien wystawić korektę faktury zgodnie ze stanem faktycznym zmieniając dane nabywcy. Czy miał ktoś z Państwa taki przypadek? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:110752823 nie , to Ty wysyłasz do sprzedawcy notę korygującą .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  nie wiem czy notą da sie to załatwić notą korygującą. W ten sposób można poprawić pewne niewielki błędy. Natomiast w tym przypadku de facto nastepuje zupełna zmiana kupującego. Tak jakby kupowałi inna firma/osoba

Moim zdnaniem prawidłwy jest sposób który opisał @Client:110752823  tzn. korekta oraz ponowne wystawieni FV przez sprzedającego na prawidłowe dane

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ no ... nie bardzo , do FV bez NIP musisz podpiąć paragon , data z paragonu nie będzie zgodna z czasem realizacji zamówienia , czyli ...zwrot towaru , korekta ... ponowny zakup na prawidłowe dane 

oznacz moderatorów

Client:110752823
#1 Nowicjusz#

Nie można notą zmienić nabywcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:110752823 notą tego nie zrobicie, sprzedawca musi wystawić fakturę korygującą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

.

oznacz moderatorów