anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konkretny termin dostawy przesyłki

Client:94010619
#7 Wielbiciel#

Witam po raz kolejny mam problem z przesyłkami ponieważ przewidywany czas dostawy który określa między innymi dzień miesiąc oraz rok dostawy nie pokrywa się z rzeczywistym czasem dostarczenia przez kuriera zaznaczam iż korzystałem z wszystkich możliwych i dostępnych przewoźników którzy preferują swoje usługi dla Allegro czy wie ktoś może o co chodzi

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:94010619 ale nikt nigdzie nie podaje terminu dostawy, to jest jak sam piszesz przewidywany 😄 najlepiej ten czas się sprawdza przy InPoście a najgorzej przy Allegro One 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sa_nova
Moderatorka
Moderatorka

@Client:94010619 przewidywany czas dostawy, wyliczamy na podstawie wcześniejszych realizacji zamówień sprzedającego. Zdarza się jednak, że różni się on rzeczywistego czasu dostawy. Więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule

oznacz moderatorów

Client:94010619
#7 Wielbiciel#

Ja cię rozumiem że przewidywany czas dostawy różni się od założonego ponieważ wpływają na to różne czynniki lecz konkretne pytanie czemu nie dostałem żadnej informacji bądź powiadomienia kiedy mogę oczekiwać przesyłki może po prostu zwolnię się z roboty i będę siedział cały rok w domu może się kurier zjawi w końcu albo i nie pozdro

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:94010619 bo allegro wprowadza w błąd, ktoś w serwisie wpadł na pomysł by nie podawać rzeczywistego terminu czasu wysyłek, tylko urojony.

Ustawa konsumencka mówi wyraźnie sprzedawca ma podać realny czas dostawy produktu - na allegro nie może tego zrobić bo allegro zablokuje mu konto.

cyt

przewidywany czas dostawy, wyliczamy na podstawie wcześniejszych realizacji zamówień sprzedającego.

Rozumiesz ten bezsens? Serwis podaje czas wysyłki inny niż regulamin przewoźnika, przewoźnik podaje długie terminy graniczne, a allegro ma to gdzieś.

Sprzedawca ma kilka tys ofert - sprzedaje realnie 1-2% z tego, przy zakupie czegoś niszowego allegro poda czas wysyłki czegoś popularnego. Oferta z tym przedmiotem może mieć 20 lat

 

oznacz moderatorów