anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana terminu zakończenia pozornie wygranej aukcji - przedłużenie po zakończeniu

MAMY ROZWIĄZANIE!
atn
#9 Pomysłodawca#

Ustawiłam automatyczny limit ceny na zewnętrznym automacie do licytowania. Wg tego serwisu wygrałam aukcję. Weszłam na Allegro i okazało się że aukcja została jakimś cudem przedłużona a moja oferta po czasie (wg nowego terminu zakończenia) przebita. Dysponuję screenami z obu serwisów. Dane nie są spójne bo mimo że aukcja ma ten sam numer to różne daty zakończenia. Ktoś się z tym spotkał? Czy ja coś źle zrobiłam?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
atn
#9 Pomysłodawca#

Czy uważacie że powinnam złożyć reklamację? 

oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Daremne Żale , Próżny Trud ... jak napisał poeta ...

Trzeba było w swoim snajperze dać ze 20 zł więcej ... Operator bez problemu się wytłumaczy że zegary na TYCH portalach były różnie ustawione ...

oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Było wiele zł więcej. Aukcja ma nowy termin dłuższy o 2 dni. Kolejna kwota pojawiła się dwie godziny później. Na początku myślałam że mam omamy i coś źle zapamiętałam. Ale snajper ma zapisaną w pamięci datę zakończenia aukcji. To nie jest różnica sekundową niestety. 

oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Jak DWA dni dłużej to już jakis "WAŁEK" ... Napisz do All i niech TO wyjaśnią ... Myslałem pierwotnie o rozbieżnościach sekundowych ...

oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Dlatego was pytam. Nie kupowałam nic na Allegro od długiego czasu, no nie za bardzo podobają mi się zmiany. Uległam mężowi bo chciał sobie kupić jakąś męską zabawkę do reperowania (oczywiście by nie zreperował :-)) i moje obawy co do tego serwisu się potwierdziły.

Jutro złożę reklamację. Ciekawe co z niej wyniknie. 

oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Czekam z NIECIERPLIWOŚCIĄ - Co wyniknie z tej reklamacji ... 🙂 ... Jak znam zycie : BUBA ...

oznacz moderatorów
way2
#9 Pomysłodawca#

To nowe allegro się kłania. Kiedyś by to nie przeszło, teraz mnie to nie dziwi.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Przedłużono o 24 godziny a nie o DWA dni ...

 

 

 

oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Rzeczywiście. Teraz sprawdziłam ale czy to coś zmienia w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Ok. W takim razie nie będę się czepiać. Że też musiało na mnie trafić. Dzięki za wsparcie

oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Też na przestrzeni wielu lat miałem takie sytuacje ... Gdy Allegro przedłuża aukcję o 24 godziny - nie wysyła powiadomienia o zakończeniu TEJ aukcji ... Raz miałem kuriozalną sytuacje że Allegro przedłużyło jednego dnia o 24 godziny i w kolejnym dodatkowym dniu na kolejne 24 godziny... Takie mocne mieli kłopoty techniczne ... Facet który wygrywał aukcję mi się PRUŁ że ja specjalnie przedłużam aukcję ...Żądał numeru konta bo ON chce zapłacic za aukcję !!! ... Koniec końców "usiadł" na koniec ktoś inny i z tamtym facetem już był spokój ...

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@atn  @Saturn_33 Po pierwsze : czy Allegro Lokalnie czy własciwe Allegro? Na Allegro Lokalnie ( zwanym też  Niedoróbką ) jeżeli zalicytujesz w ciągu ostatniej minuty, czas zakończenia przedłuża się o 5min. Czyli teoretycznie możesz licytować do końca świata jeżeli będziecie się przebijać w ostatniej minucie.

Na Allegro klasycznym aukcje są przedłużane o 24H jeżeli była jakaś awaria i nie wszyscy mogli licytować. Sprawdź komunikaty na stronie Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Sprawa wyjaśniona awarią. Aczkolwiek nie do końca to do mnie jakoś przemawia. Trudno. 

oznacz moderatorów
anddzb
#9 Pomysłodawca#

Do mnie to też nie przemawia, ze zrozumieniem przeczytałem wszystkie posty i regulamin i uważam, że w sytuacji "awaria" allegro pwinno się trochę inaczej zachować. W momencie awaria powinno z empatycznego punktu widzenia zamknąć aukcję i ją na nowo otworzyć o czym powinien być powiadomiony każdy kto złożył ofertę. Swoje rozumowanie opieram na tym, że jeżeli uzasadnieniem jest awaria która uniemożliwia wszystkim udział, to wszyscy powinni mieć dalej takie same szanse.

Niestety z przykroscią dostrzegam niemiły związek między pieniędzmi a sytuacją. Wygranym finansowo jest tylko allegro i pośrednio sprzedający.

No cóż kto bogatemu zabroni.

oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Po prostu Allegro przestaje być Portalem Aukcyjnym , Kolekcjonerskim , Przyjaznym , a staje się po prostu olbrzymim sklepem gdzie sie kupuje Skarpetki , Pralki , zeszyty do Szkoły typu ZALANDO ...wszystko Bez Licytacji - ze stałą ceną na "Kup Teraz" ... Przykre to bardzo bo ja bardzo miło wspominam Allegro sprzed 15 lat , gdzie było Przyjaznym Miejscem kolekcjonerów ...

oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

No właśnie. Byłam na Allegro od samego początku. Było że tak powiem w powijakach i to było fantastyczne doświadczenie. Teraz po wielu latach wracam i co widzę? Klon **piiip**a raczej. 

oznacz moderatorów
way2
#9 Pomysłodawca#

Każdy piip jest lepszy.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@anddzb  Sprzedający jest tak samo przegranym jak i Ty.  Miałam przedłużane z powodu awarii aukcje i już nikt w nich nie zalicytował. Jak była awaria ludzie nie mogli brać udziału, a potem nie wiedzieli o przedłużeniu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów