anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zrobiłam zakup w obcej walucie, dlaczego Allegro pobralo pieniadze a zwrocilo mniej?

MAMY ROZWIĄZANIE!
agnesd1975
#1 Nowicjusz#

Witam zrobilam zakup ktory  anulowalam , allegro pobralo mi 262£ allegro zwrocilo tylko 245£(funt brytyjski) , pytanie co z moimi17£? to oszustwo , zwraca sie ta Kwote ktora sie pobralo ,sofa kosztowala 1347zl. z Czego wynika ze kurs waluty na allegro to tylko 5.14 zl .Gdzie w bankach najnizej stalo 5.28zl czekam na zwrot Calej sumy

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
serwis-texas
#19 Nestor#

@agnesd1975 

To jest forum społeczności. Tu nie ma nikt, nic wspólnego z zwracaniem Ci kasy. Pisz do sprzedającego.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@agnesd1975 Allegro pobrało opłatę w złotówkach i oddało również w złotówkach natomiast Twój bank podczas księgowania pewnie pobrał opłatę za przewalutowanie .

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@agnesd1975  To nie jest tak jak piszesz.  Płatność na Allegro jest realizowana w zł PLN.

Jeśli płacisz funtami pośrednik płatności przelicza funty na złotówki, a potem przy zwrocie przelicza je ponownie. Więc  spread trzeba pomnożyć przez dwa.

Na przyszłość zastanów się czy samemu nie kupić złotówek, załozyć konto złotówkowe i płacić złotówkami. Nie wiem czy będzie lepiej ale warto przemyśleć.

oznacz moderatorów