anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zrobiłem zwrot towaru, towar wysłany i już odebrany, a pieniędzy nie mam. Dlaczego?

vecor
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem zwrot towaru, towar wysłany i już odebrany, a pieniędzy nie mam. Dlaczego? Jest jakiś kontakt do Pomocy Allegro?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

AlePiesio
#13 Ambasador#

Bo sprzedający ma 14 dni na zwrot

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ma 14 dni od chwili zgłoszenia odstąpienia od zakupu, powinien zrobić to bezzwłocznie ale może powstrzymać się do czasu odbioru towaru, jeżeli minął czas otwieraj dyskusję, zaraz zwróci: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@LEW433: Sprzedający może zwrócić pieniądze czternastego dnia od daty OTRZYMANIA przesyłki. Nie musi zwracać w ciągu 14 dni od chwili zgłoszenia|odstąpienia. Czas zacząć być precyzyjnym i dokładnym.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:104371448 
14 dni na zwrot środków jest od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu przez konsumenta.
Można wstrzymać się ze zwrotem do czasu otrzymania rzeczy z powrotem.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@A3dam: znam Ustawę i przepisy. To co wyżej podałem to stanowisko Federacji Konsumentów. Nie pamiętam tylko której...ale chyba z Warszawy. Specjalnie pisałem do nich @ w tej sprawie jak mi sprzedawcy zaczeli oddawac $$ w 14-stym dniu od otrzymania przesyłki zwrotnej.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:104371448 
Znasz jakieś podstawy prawne dla uzasadnienia takiego stanowiska ? 
Żadna Federacja Konsumentów nie stanowi prawa w Polsce, a swoje stanowisko może co najwyżej uzasadniać obowiązującymi paragrafami.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LawendaSklep17
#9 Pomysłodawca#

No niestety ja  zauważyłem że jeśli zwracałem pieniądze w momencie złożenia oświadczenia przez kupującego (chciałem być właśnie super miły żeby kasa wróciła do klienta praktycznie na równo z tym kiedy ja otrzymuję zwrot) to się okazało że zwroty przestały być nadawane w efekcie nie miałem ani towaru ani pieniędzy. Od teraz robię tak: kurier przywozi mi zwrot - otwieram paczkę - w tym momencie zwracam kasę. 

Co w przypadku jeśli ktoś składa oświadczenie o odstąpieniu od umowy ale nigdy nie zwraca towaru? Czy takie oświadczenie wtedy jest wiążące? 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LawendaSklep17 
Co w przypadku jeśli ktoś składa oświadczenie o odstąpieniu od umowy ale nigdy nie zwraca towaru? Czy takie oświadczenie wtedy jest wiążące? 

Oczywiście. Oświadczenie jest wiążące (o ile prawo do odstąpienia w ten sposób nie zostało wyłączone przez inne przepisy).
Nie wypełniając obowiązku wynikającego z Art. 34 UoPK - kupujący stawia się w fatalnej sytuacji używając bezumownie rzecz będącą własnością sprzedawcy.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/zaznaczony-wybrany-zwrot-i-nie-odes%C5%82...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@vecor 
Czy odesłanie (zwrot) rzeczy do sprzedawcy było konsekwencją złożenia oświadczenia o odstąpieniu od Umowy bez podania przyczyny czy złożonej reklamacji (np. niezgodność towaru z opisem) ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów