anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwróciłem zamówienie, a sprzedający i tak wysłał do mnie część przesyłki, czy mogę jej nie przyjąć?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Malucz
#7 Wielbiciel#

Na wstępie moje spostrzeżenie. Coraz częściej na Allegro spotykam się ze sprzedażą towaru którego ktoś nie posiada!

U jednego sprzedającego kupiłem kilka różnych przedmiotów, jednak z jednym jest problem.

Sprzedający wystawił prawie 5000szt. (pięć tysięcy) wieszaków, ja kupiłem 2szt. (dwa), okazało się że nie posiada takich ilości i czeka na dostawę, po prawie 2 tygodniach dostawy nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Stwierdził że poza wieszakami może mi resztę towaru wysłać, odpisałem że bez wieszaków reszty nie potrzebuję. Po rozmowie telefonicznej zostałem olany, mieli oddzwonić i oczywiście się nie odezwali.

Poprzez Allegro zrobiłem zwrot całego zamówienia.

Po kilku godzinach okazało się jednak, że część przesyłki została wysłana.

Teraz moje pytanie: czy mam prawo nie odbierać tej przesyłki od kuriera? Czy muszę ją odebrać i na własny koszt odesłać?

 

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zrobiłeś zwrot, odstąpiłeś od umowy zakupu, nie odbieraj, sprzedający musi oddać Ci cała zapłacona kwotę. Jeżeli będą problemy otwórz dyskusję: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Malucz Tak, masz prawo nie odbierać i nic Ci nie grozi. Jeżeli zrobiłeś zwrot całego zamówienia, sprzedawca wysłał część na swój koszt i swoje ryzyko. Po wysłaniu formularza zwrotu sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni. Nie może Ci niczego odliczyć, a wysłany towar i jego powrót to jego problem.

oznacz moderatorów