anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot co zrobić jeśli sprzedający nie przysyła kuriera po odbiór towaru?

weronia02071990
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Hej, mam takie pytanie. Ponad miesiąc temu zakupiłam zegarek. Zegarek przyszedł brudny i zepsuty. Zgłosiłam sprzedającemu. Otrzymałam nowy zegarek. Po ten stary uzywany miał się zgłosić kurier. Przypominałam się już dwa razy. Nic z tego. Sprzedawcy chyba nie zależy. Co robić? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@weronia02071990 może to taki chiński tani badziew, że nawet nie opłaca się po niego wysyłać kuriera.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A nie możesz zapytać sprzedającego co zrobić ze starym zegarkiem? masz taką możliwość wejdź w "Moje zakupy" i tam zadaj pytanie: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów

weronia02071990
#7 Wielbiciel#

Pytałam już 3 razy. Powiedział że wyśle kuriera po niego i ani razu ten kurier do mnie nie trafił. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@weronia02071990 poproszę Cię jeszcze o chwilę cierpliwości, konsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z informacją co zrobić, gdy tylko otrzymam odpowiedź 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@weronia02071990 jeśli odstąpiłaś od umowy to prawnie w tym momencie nie jesteś już właścicielką tego zegarka. Natomiast do czasu wykonania zobowiązania przez sprzedającego (odbioru zegarka przez kuriera) nie musisz zwracać towaru.
W tej sytuacji rozwiązaniem będzie poczekanie na ruch ze strony sprzedającego, skoro obiecał wysłać kuriera po odbiór. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

weronia02071990
#7 Wielbiciel#

Nie odstąpiłam od umowy. Wysłał mi zepsuty. Zapytałam o co chodzi i wysłał mi nowy 🤔 Nadal czekam ale wiecie nie chce mieć problemów a zarazem nie będę mu wysyłać na swój koszt bo to się z celem mija. 

oznacz moderatorów