anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot części towaru po wyrażeniu chęci zwrotu części zamówienia.

Deoknife7
#7 Wielbiciel#

Cześć,

 

Kupiłem od sprzedającego 10 różnych produktów. Zgłosiłem chęć zwrotu 6 z nich. Finalnie oddać chcę jedynie 4 a minęły już ponad 2 tygodnie od momentu wyrażenia chęci zwrotu.

 

Mam 2 tygodnie na zgłoszenie chęci zwrotu przez allegro i od tego momentu kolejne 2 tygodnie na odesłanie tego towaru.

 

I moje pytanie jest takie: co w przypadku jeśli w ciągu tych drugich dwóch tygodni stwierdzę, że jednak chcę zachować część tego towaru który już się zadeklarowałem odesłać. 

 

Czy po prostu odsyłam to co chcę odesłać bez względu na to co zadeklarowałem a sprzedający mi odda za to co odesłałem? Wspomnę, że już minęły pierwsze 2 tygodnie i nie mam możliwości anulowania chęci zwrotu i wyrażenia jej ponownie z docelowym zwrotem. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Deoknife7 odeślij to co chcesz i poinformuj sprzedawcę co rzeczywiście zwróciłeś .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zacznijmy od sprecyzowania czy zglosiles zwrot na co masz przez allegro 14dni od dnua nastepnego od odebrania paczki czy zglosiles chec zwrotu czyli w sumie nie wiadomo co i minelo 14dni? Od zgloszenia zwrotu masz 14dni na odeslanie towaru nie od zgloszenia checi zwrotu

oznacz moderatorów

Deoknife7
#7 Wielbiciel#

Pisząc że zgłosiłem chęć zwrotu chodziło mi o zgłoszenie zwrotu przez Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Czyli masz zgloszony zwrot teraz liczysz 14dni kalendarzowych na odeslanie od momentu klikniecia zgloszenia zwrotu uwaga mozesz nawet odeslac 3 miesiace po zgloszeniu ale sprzedawca moze ci naliczyc bezumowne korzystanie z towatu powyzej tych 14dni 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael A piszesz że nie czytam: Zgłosiłem chęć zwrotu 6 z nich. Finalnie oddać chcę jedynie 4 a minęły już ponad 2 tygodnie od momentu wyrażenia chęci zwrotu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Deoknife7  "... jednak chcę zachować część tego towaru który już się zadeklarowałem odesłać. "

Niby nic się nie stanie, po prostu nie odeślesz, sprzedający nie zwróci kasy, można zapomnieć.

Pamietaj jednak, że formalnie te przedmioty nie są już twoją własnością i korzystasz z nich tak trochę za milczącą zgodą sprzedającego.  Nie możesz więc na przykład już złożyć reklamacji jeśli się zepsują.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odnosnie 2 czesci pytania to mozesz zwrocic czesc ze zgloszonych przedmiotow ale napisz sprzedawcy ze rzeczy z zamowienia x y z zachowasz bo jednak rozmysliles sie i nie bedziesz ich zwracal a odeslij to co rzeczywiscie zwrocisz 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Deoknife7 Możesz tak zrobić, niestety w systemie będzie że zwróciłeś i nie będziesz mógł podjąć ani dyskusji, a może i nawet reklamacji w razie czego.

oznacz moderatorów