anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot do Chin

dakids
#7 Wielbiciel#

Czesc,

Zakupilem obuwie - dostawa z Chin, po miesiacu dotarly do mnie -  i to straszna podróba.

Już pomijając materiał, jego jakość i fakt, że absolutnie to nie skóra i cuchna.

Pytanie co ze zwrotem towaru? Sprzedający podobno przekazał zwrot płatności, czekam na wpływ na konto, 

ale co dalej? Mogę odesłac "obuwie", ale ceny zaczynaja sie od 200PLN , juz pomijajac mój czas, absolutnie nie wierze aby sprzedający zwrócił mi koszty wysyłki -  w końcu to oszust. A co z samą wysyłką podrobionego obuwia? Przecież to ja mogę mieć problemy (logo, marka)- tak udowodnie, ale za czas i problemy mi nikt nie zaplaci. Aktualnie sprzedający konto ma zawieszone (było zanim ja zgłosilem nieprawidlowosc), a pomoc allegro "Jeżeli kupujący odesłał towar na reklamację, sprzedający @cre*** powinien zwrócić kupującemu również koszt przesyłki zwrotnej". Sprzedajacy na pytanie o koszta przesylki zwrotnej milczy, a adres podany  przez niego jest nie wyszukiwany przez google maps. Równie dobrze mogę wysłać do randomowego Chińczyka.  Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Czy marnować czas i wycieczka na policje i marnować sobie dzień, a sprawe i tak umorzą.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@dakids  kto bogatemu zabroni odesłać za 200 zł 🙂  jak byś napisał wcześniej to bez kupowania bym Ci powiedział że dostaniesz podróbę na co liczyłeś 🙂 jak kasę dostałeś olej, buty do piwnicy niech sprzedawca se odbierze jak uznał reklamację 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dakids
#7 Wielbiciel#

dzieki

ps cala produkcja jest w chinach - to nie problem doszyc 1000-2000 sztuk i więcej...

Również z  Chin zamówilem słuchawki w przeszłości i są oryginalne nr i wszystkie pozostałe się zgadzały ze stroną producenta, więc mam mieszane uczucia. (zamawiałem przez **piiip** i zanim stały sie tak popularne).

Miałem kiedyś sklep po towar jezdziłem do Turcji - więc znam te nadwyżki - szyte w tych samych zakładach co oryginały, jedyna kwestia to był obowiązek usuwania metek.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dakids Nie rób zwrotu bez podania przyczyny, tylko odeślij byty w ramach reklamacji, skoro to podróbka. W takim przypadku sprzedawca ma obowiązek oddać Ci całą wpłatę i koszt odesłania. Możesz go zapytać, jaką metodą odesłać, bo on za to płaci. Gdybyś miał problem, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Pomoże Ci tam pracownik Allegro. Gdybyś mimo to nie otrzymał zwrotu wszystkich kosztów, możesz wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Na przyszłość nie daj się nabrać na takie tanie okazje z Chin ,lepiej iść do sklepu i kupić trochę drożej ale to co się chce a nie to co nawet koło oryginału nie stało na półce. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A było na aukcji napisane, że to oryginał? A czy w Polsce nie ma butów? Czy cena nie była mocno zaniżona?

xyz96 - wiesz o czym piszesz? - Gdzie ma odesłać towar - do Chin za 200 zł. Czy ty wiesz o czym piszesz - chyba jednak nie. Jak to naciągacz ze strony Polski - to zapomnij o jakiejkolwiek reklamacji, udupią mu konto za handel podróbkami, a kasy nie odzyskasz. Jak wyślesz do Chin za 200 zł, to jeszcze dodatkowo to będzie w plecy. Ludzie.... podchodźcie ze zdrowym rozsądkiem do zakupów i do udzielanych informacji.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@maxr01 Niektórzy mają jedną szablonową odpowiedź na dane pytanie i nie ważny czy pasuje do danej sytuacji i czasami to pasuje jak śwince siodełko.

oznacz moderatorów