anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT DO CHIN

lilka45
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiony towar okazał się niezgodny z opisem. Będzie zwrot do Chin. /towar za 100zł a paczka obecnie z poczta polska 116/122 zł. Jak zrobić żeby sprzedający pokrył koszty przesyłki? Reklamacja i niezgodność z opisem?

Podpowiedzcie?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Dokładnie jak napisałeś -reklamacja, Ja bym otworzył dyskusję i niech się wypowie sprzedajacy: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@lilka45 jeśli mogę doradzić to nagrywaj pakowanie, naklejanie etykiety zwrotnej i pilnuj wpisania dokładnej wagi. Nawet na Poczcie zrób zdjęcie paczki po naklejeniu etykiety!

Przy reklamacji jest bardzo duże prawdopodobienstwo, ze oszust dołączy film z rozpakowania "Twojej" przesyłki która okaże się pusta.

Akurat przerabiam temat z Ali-express. I marne szanse, ze dostaniesz zwrot za przesyłkę.

W komentarzach (na Ali) widać, że oszuści stosują w/w taktykę regularnie.

Zresztą:

https://biznes.interia.pl/finanse/news-coraz-wiecej-skarg-na-zagraniczne-e-zakupy-problematyczne-sa,...

ps. i nie zapomnij o (prawdopodobnej) kwarantannie która będzie trwała 2-3 tygodnie 😉

oznacz moderatorów

lilka45
#7 Wielbiciel#

Wydaje się, że ta praktyka jest masowo stosowana, koszt wysyłki droższy od towaru. Dlatego niechętnie korzystamy z takiej formy.

Dyskusje otworzyłem. czekam na info zwrotne bo przesunięcie czasu +7godzin.

Podpowiedzcie / udokumentuje nadanie przesyłki pocztowej za 125zł. Potwierdzeniem jest list nadania wraz z numerem i opłatą.

W jaki sposób chińczyk zwróci kasę za towar/przesyłkę po jego stronie i przesyłkę moją w jego kierunku? czy mam to ustalić z allegro? Czy sprzedawcy podesłać przez allegro potwierdzenie?

oznacz moderatorów

lilka45
#7 Wielbiciel#

Wydaje się, że ta praktyka jest masowo stosowana, koszt wysyłki droższy od towaru. Dlatego niechętnie korzystamy z takiej formy. Dyskusje otworzyłem. czekam na info zwrotne bo przesunięcie czasu +7godzin. Podpowiedzcie / udokumentuje nadanie przesyłki pocztowej za 125zł. Potwierdzeniem jest list nadania wraz z numerem i opłatą. W jaki sposób chińczyk zwróci kasę za towar/przesyłkę po jego stronie i przesyłkę moją w jego kierunku? czy mam to ustalić z allegro? Czy sprzedawcy podesłać przez allegro potwierdzenie?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lilka45 Po pozytywnej decyzji reklamacyjnej, sprzedający zwróci Ci pieniądze przez Allegro Finanse (czyli trafią na konto, z którego opłaciłeś zamówienie) lub wyśle produkt zgodny z opisem. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

lilka45
#7 Wielbiciel#

Witaj, 

w opcji reklamacja, uznana , sprzedający zwróci za towar  - ok. a jak ściągniemy pieniądze za przesyłkę w kierunku sprzedającego? to jest dość duży koszt bo od 127 do 200 zł w zależności od ubezpieczenia i zadeklarowanej wartości.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lilka45 Czy pisałaś w tej sprawie do sprzedającego? Jeśli ignoruje Twoje prośby o zwrot pieniędzy za wysyłkę, otwórz dyskusję lub podaj mi numer tego zamówienia 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gosiaczek1801
#7 Wielbiciel#

Witam. Udało się odzyskać całość środków bo jestem w takiej samej sytuacji i muszę odesłać klocki, a przesyłka 147zł

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z tym zawsze jest problem, odesłania do Chin.

oznacz moderatorów