anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot i koszt przesyłki.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio zrobiłem na Allegro dwa zwroty. Jeden sprzedawca zwrócił mi na konto tylko za przedmiot, a drugi całą kwotę rzem z kosztami przesyłki. Jak to jest?? Czy sprzedawca oprócz kwoty za odesłany towar powinien zwrócić koszt przesyłki?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
kostas11
#21 Demiurg#

@Arek1977r a to był zakup od firmy ? czy odesłałeś całe zamówienie ? jak był to zakup konsumencki to sprzedawca oddaje za towar + najtańszy koszt dostawy jaki ma w ofercie, a Ty wysyłasz na swój koszt 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Arek1977r Zgodnie ze stanowiskiem UOKiK: Oprócz równowartości ceny towaru sprzedawca powinien zwrócić konsumentowi koszty doręczenia mu zamówionego towaru – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/koszty/ 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka ale tu nie wiemy czy to zakup konsumencki, autor napisał w zakładce Lokalnie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

normalny zakup na allegro.

oznacz moderatorów
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

ok ale ja nie dostałem zwrotu za przesyłkę. Nie mogę też rozpocząć dyskusji w tym temacie. Numer oferty: 14052252987

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Arek1977r Jest to zakup od firmy, zamówienie ba8c0f81-2f13-11ef-a502-c1379947b4f1. Dlaczego nie możesz rozpocząć dyskusji, jaki komunikat się pojawia?

oznacz moderatorów
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

pojawia się komunikat: Sprzedający zlecił zwrot pięniędzy za zakup. Szczegóły zwrotu znajdziesz w emailu lub w Szczegółach zakupu.

Ten pełen zwrot jest tylko za przedmiot. Nie ma zwrotu za przesyłkę.

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Arek1977r W takim razie wybierz inny powód rozpoczęcia dyskusji

oznacz moderatorów
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

ok, dziękuję. Już rozpocząłem dyskusję. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Arek1977r dwie sprawy o ile faktycznie nie chciał oddać a część sprzedawców o tym zapomina specjalnie 😞

Może mieć inną dostawę za 0 zł wiec Ci nie odda 😞 oraz jak nie odebrałeś paczki i zgłosiłeś zwrot - odstąpienie tu też Ci nie odda po odliczył koszt powrotu paczki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 @Arek1977r i 3 sprawa jeśli to był zwrot częściowy np 1 produktu z zamówionych 2 to nie zwraca się opłaty za wysyłkę bo i tak resztę zamówienia trzeba by wysłać i ponieść te koszty

oznacz moderatorów
milka1234567890
#18 Luminarz#

Za mało napisałeś  żeby ci konkretnie odpowiedzieć, czasem zwraca bo musi zgodnie z prawem, czasem nie zwraca bo nie musi zgodnie z prawem.

oznacz moderatorów