anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot jednego z wielu produktów zakupionego na raty

Amonarity
#1 Nowicjusz#

Witajcie, moi drodzy! 

W marcu tego roku zakupiłem ja raty kilka produktów, z których jeden okazał się niezadowalający. Dokonałem zwrotu, sprzedawca zwrócił środki, a jednak zmuszony byłem zapłacić już dwie raty za produkt, z którego nie korzystam. 

W czerwcu uznałem, że mam dość i nie zapłaciłem oczekiwanej przez Allegro raty, co - rzecz jasna - zaowocowało odezwaniem się do mnie ichniejszej windykacji. 

Mam od sprzedawcy pełną dokumentację dotyczącą tej transakcji, ale nie bardzo wiem co dalej w tej sprawie zrobić. 

Zaznaczę tylko, że z reguły nie dokonuję zwrotów, bo staram się robić zakupy świadomie, a jednak jeden taki przypadek wystarczył, by powstał kwas. 

Gdzie zwrócić się w kwestii wyjaśnienia tematu raz, a dobrze? 

Z góry dziękuję za pomoc! 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

rozwiązaleś umowę z bankiem ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Amonarity Otrzymałeś maila od Allegro z informacją, że sprzedający zwrócił wpłatę do banku? Jeśli nie, to mógł nie zwrócić. Jeśli otrzymałeś, powinieneś się skontaktować z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej - jeżeli tego nie zrobiłeś, zrób to teraz i rozlicz się z bankiem.

Jeżeli to była jedna płatność ratalna za kilka przedmiotów, bank powinien Ci skorygować umowę i harmonogram spłat.

Tu masz kontakt do Allegro w tej sprawie; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a

oznacz moderatorów