anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów przesyłki sprzedającemu

AnetaBocon
#2 Obserwator#

Mam taką sytuację.

Zakupiłam produkt za pobraniem, paczka nie została odebrana. Poczuwam się do odpowiedzialności, koszty zwrotu oraz wysyłki chciałam opłacić, jednak sprzedawca zażądał kwoty w wysokości 50zl. Koszt wysyłki widniał 16.99zl czyli według niego zwrot do nadawcy to koszt 33zl. Dzwoniłam do firmy kurierskiej i dostałam informację, że w żadnym przypadku nie są to aż tak duże koszty. Poprosiłam o dowód opłaty za koszty poniesione wysyłkami, ale sprzedawca uważa, że to już go nie obchodzi i zapłacić mam mu 50zl i koniec kropka. Ja jak najbardziej mogę opłacić, ale nie kwotę jaką sprzedawca uznaje za słuszną i kłamie. Co robić w tej sytuacji? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

AnetaBoconWyślij mu oświadczenie ,że zwracasz ,,taką,, kwotę , a jeśli mu nie odpowiada niech się sądzi . Zachowaj wiadomość .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AnetaBocon Przy zakupie towaru masz wysyłki, 16,99zł i tyle mu zwróć.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 tak , ale należy wsponieć o odstąpieniu od umowy .

Dziwię się gostkowi , klient chce / EWENEMENT/ uczciwie zakończyć sprawę , a ten próbuje jeszcze nabić go w butelkę .

oznacz moderatorów

AnetaBocon
#2 Obserwator#

Napisałam do Allegro, zobaczymy jak sprawa się wyjaśni. Zastanawiam się tylko jaka jest prawdziwa kwota za zwrot do sprzedawcy i jak uzyskać dowód zapłaty przez sprzedającego. Sprzedawca twierdzi, że dostaje fakturę od firmy kurierskiej zbiorczą na koniec miesiąca a ja mam mu tą kasę wysłać teraz i nie ma z nim rozmowy. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AnetaBocon Nasz pracownik przed chwilą wypowiedział się w Twojej dyskusji ze Sprzedającym, dlatego poczekajmy proszę teraz na jego odpowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AnetaBocon Nic mu nie wysyłaj do wyjaśnienia sprawy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AnetaBocon 16,99 zł to koszt pobrania zwrot niepodjętej to jakieś 11,99 zł więc coś kręci, poproś o podanie prawdziwej kwoty ! 

Zakup od firmy ? odstąp od umowy sprzedawca będzie w plecy i oddasz mu tylko za odesłanie towaru czyli zwrot nieodebranej paczki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów