anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów transportu - zwrot towaru

Maklike
#1 Nowicjusz#

Dzisiaj w trakcie odbierania przesyłki zorientowałem się, że zamówiłem nie ten produkt, który chciałem. W związku z tym od razu wykonałem zwrot przez allegro oraz zaznaczyłem, że odeśle produkt na mój koszt. Dodam, że chodzi o dość duży gabaryt i cena dostawy w ogłoszeniu wynosiła 250zł a finalnie zapłaciłem 450zł oddając paczke dostawcy który ją przywiózł. Dostawca zaznaczył, że w związku z tym iż przesyłka nie była planowana muszę zapłacić 100zł. I wszystko było by zrozumiałe gdyby nie fakt iż po dokananiu zwrotu zadzwonił do mnie sprzedawca z pretensją że zwracam towar i domagając się abym poza opłaceniem przesyłki nadpłacił mu dodatkowe 100zł o które droższy był transport w stosunku do ogłoszenia. Czy w takim przypadku jest sens prób odwołania się do allegro iż sprzedawca zaniża koszty transportu w ogłoszeniu?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

Maklike to jego problem , jeśli odstępujesz od umowy sprzedawca musi Ci zwrócić zaprodukt oraz najniższy koszt przesylki jaki oferuje dla danego produktu . Otwórz dyskusję allegro bardzo szybko postawi go do pionu .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Maklike Sprzedawca po zwrocie nie może domagać się żadnych dopłat. Oddaje Ci koszt rzeczy + koszt dostawy do Ciebie, a Ty odsyłasz na własny koszt. Rozmawiaj z nim tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Maklike sprzedawca powinien Ci oddać za towar i wysyłkę do Ciebie najtańszą dla danego towaru, skoro zapłaciłeś 450 zł oddaje Ci za towar i 450 zł odesłanie na twój koszt jak poszło to na konto sprzedawcy to odliczy Ci od zwrotu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów