anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot koszulki z nadrukiem

joker0910
#1 Nowicjusz#

Witam. Zamówiłam koszulki z nadrukiem i zdjęciem. Damskie okazały się za małe, męskie mają inny kolor niż na aukcji. Czy sprzedawca przyjmie mój zwrot?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

MrMarco
#13 Ambasador#

Nie możesz w tym przypadku odstąpić od umowy, bo to towar wykonywany na zamówienie, ale możesz złożyć reklamację z tytułu niezgodności towaru z opisem i tą właśnie drogą podążaj.

Złóż mailowo reklamację i potem ewentualnie zwróć towar jeśli sprzedawca będzie tego wymagał do jej rozpatrzenia. W reklamacji określ swoje żądania.

Sprzedawca ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, po tym czasie uznaje się, że reklamacja została rozpatrzona zgodnie z twoją wolą (żądania).

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@joker0910 Jeśli są za małe, bo wybrałeś niewłaściwy rozmiar, możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni.  Jeśli sprzedawca podał rozmiar niezgody z rzeczywistością, możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dnia lub z powodu wad w ciągu 2 lat, powołując się na RĘKOJMIĘ. Jeżeli towar jest niezgodny z opisem, masz prawo do REKLAMACJI z RĘKOJMI przez 2 lata. Wtedy możesz się domagać zwrotu wpłaty, ale sprzedawca nie musi przy pierwszej reklamacji oddawać pieniędzy, może towar na SWÓJ KOSZT, wymienić. Na swój koszt, czyli oddaj Ci za odesłanie i płaci za kolejną wysyłkę. 

Jeżeli koszulki są nieużywane, najlepiej zrób ZWROT w zakładce Moje zakupy, wtedy sprzedawca musi przyjąć zwrot oddać pieniądze. 

Nie słuchaj bzdur o towarze wykonywanym na zamówienie. Towar wykonywany na zamówienie to taki, w którym Ty określasz rodzaj, rozmiar, wzór niedostępny w ofercie. Jeśli wybierasz wzór, nadruk podany na aukcji, to nie jest towar wykonywany na indywidualne zamówienie. 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@xyz96Ale wpis sugeruje, że ten nadruk był robiony na zamówienie (wnioskuję, że zdjęcia podesłane przez kupującego), więc nie może odstąpić bez podania przyczyny. W takiej sytuacji tylko reklamacja.

Jeśli nadruk nie jest na zamówienie to inna sprawa

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MrMarco Wpis niczego takiego nie sugeruje.

męskie mają inny kolor niż na aukcji

 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@xyz96  sugeruję się tym, że @joker0910 napisała, że "zamówiła koszulki z nadrukiem i zdjęciem"

Inny kolor jest jak najbardziej podstawą do reklamacji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MrMarco to się sugeruj nadal i utrudniaj. Kupujący ma prawo do zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni, gdy wybrał wzór podany na aukcji. 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@xyz96Ja upraszczam 😁 A jak nie wybrała wzoru tylko podała swój? Nie wiesz tego. Po co ma się wykłócać ze sprzedawcą, jak ma piękną drogę złożenia reklamacji?

Nie dowiemy się dopóki sam kupujacy się tutaj nie wypowie

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@MrMarco @xyz96  póki co chyba nie ma co sie spierac. NIe wiadomo jakie to były zdjecia i napisy. Zapytałem @joker0910  o szczegóły. Być może jeśli poczekamy to sie czegoś dowiemy.

Z jednym sie zgadzam z @xyz96  jeśli rozmiar ( wymiary) był żle podany przez sprzedającego lub tez przysłany inny rozmiar to w takim wypadku niezależnie od tego czy przedmiot był na zamówienie czy tez nie to przysługuje prawo do reklamacji i wymiany produktu na prawidłowy.

Co do prawa odstąpienia od umowy to chyba musimy poczekac na szczegóły

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MrMarco Ja wiem, że upraszczasz i utrudniasz. Tak postępuje większość sprzedawców na tym forum. 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@xyz96Ty to się chyba lubisz spierać dla sportu 😁 Sam powiedz. Czy jeśli nadruk jest taki jak pisałem, to nie mam racji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MrMarco Ja się bardzo nie lubię spierać, ale muszę gdy widzę, że ktoś nie ma racji i wprowadza w błąd. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@joker0910  zaczne od podstawowego pytania: czy napis oraz zdjęcie były takie jaki Ty sobie wybrałaś i zleciłas sprzedającemu do nadrukowania na koszulki czy tez były to koszulki z juz wykonanym wczesniej napisem i zdjęciem ? 

oznacz moderatorów

szczurek-m
#8 Zapaleniec#

Jeżeli nadruk był personalizowany - robiony pod zamówienie możesz reklamować usługę oraz wadliwy produkt. Inny kolor oraz rozmiar niż zamówiony jest do tego podstawą. Nie masz prawa do odstąpienia od umowy w takim przypadku. Natomiast jeżeli została zakupiona koszulka z gotowym zdjęciem i napisem, która nie była wykonana pod zamówienie masz prawo do zwrotu przez 14dni bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów