anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kupionej drukarki

czarny-84
#7 Wielbiciel#

Witam

Kupiłem na Allegro urządzenie wielofunkcyjne, w ogłoszeniu było napisane ze skaner jest dwustronny ale ze ręcznie to już nie. Czy mam prawo zwrócić to urządzenie wspomnę też ze włożyłem tusze i wydrukowałem stronę startową.

 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Zwrócić w ramach odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, czy zwrócić w ramach reklamacji? To jest różnica, niestety Allegro od pewnego czasu te różnice zaciera. Zwrócić, odstąpić od umowy bez podania przyczyny możesz w ciągu 14 dni od odebrania towaru jeśli to zakup od firmy. Firma przy takim zwrocie bez podania przyczyny (na podstawie art. 27 ustawy konsumenckiej) może Ci zmniejszyć zwracaną kwotę za używanie rzeczy, czyli za istniejące ślady użytkowania i nie odda Ci kosztu odesłania.  Przy zwrocie w ramach reklamacji (na podstawie art. 560 Kc), jeśli określisz wady, niezgodności z opisem, sprzedawca może najpierw rzecz naprawić lub wymienić, a gdy tego zrobić nie ma możliwości, dopiero może oddać pieniądze, ale przy reklamacji niczego nie może potrącać i musi też oddać za wysyłkę i odesłanie wadliwego towaru. Najlepiej więc złóż reklamację tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się zwrotu wszystkich kosztów.

oznacz moderatorów