anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kwoty za niesprawne urządzenie.

devill4
#7 Wielbiciel#

Witam!

Zakupiłem używaną ładowarkę do baterii marki Metabo oznaczoną w aukcji jako sprawna. Po odebraniu od razu sprawdziłem czy działa i niestety okazało się, że nie ładuje baterii. Wykluczyłem uszkodzenie baterii i po kontakcie ze sprzedawcą nadałem zwrot towaru. Dziś otrzymałem wiadomość, że ładowarka miała jakieś plomby, które ja wg sprzedawcy miałem zerwać i w związku z tym zwrot nie może zostać przyjęty. Bezpośrednio w opisie aukcji nie było informacji o plombach, na zdjęciach w aukcji nie było żadnych widocznych blomb. Wzmianka o nich znajdowała się w zakładce zwroty, z którą przed zakupem się zapoznałem i mi osobiście jako kupującemu kompletnie to nie przeszkadzało. Urządzenie które otrzymałem nie miało jednak żadnych plomb, oznaczeń, wyglądało dokładnie tak jak na zdjęciach z aukcji. Czy sprzedający ma prawo odrzucić w takiej sytuacji mój zwrot ? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli był to zwrot (odstąpienie od umowy) wysłane przez formularz Allegro w ciągu 14 dni, a nie reklamacja, to sprzedawca nie może go odrzucić. Nawet gdyby to była reklamacja, to nie można jej odrzucić wyłącznie z powodu zerwania jakichś plomb, tym bardziej, że jak piszesz, ich nie było. Rozpocznij ze sprzedawcą rozmowę przez ten formularz https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się zwrotu całej wpłaty w ramach odstąpienia od umowy. Dyskusji przygląda się pracownik Allegro, którego możesz wezwać na pomoc po 24 godzinach od otwarcia dyskusji.

oznacz moderatorów

devill4
#7 Wielbiciel#

Przy zwrocie przez formularz allegro musiałem, wybrać powód zwrotu i zgodnie z zaistniałą sytuacją oznaczyłem opcję, która chyba najbardziej pasowała czyli "towar wadliwy lub uszkodzony". Plomb nie było, a nawet gdyby jakiekolwiek był to w życiu nie przyszłoby mi do głowy je niszczyć.  Zapłaciłem za używany ale sprawny towar więc pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy działa, a tak niestety nie było. Odpisałem już wcześniej sprzedającemu, opisałem mu sytuację ponownie domagając się zwrotu i obecnie czekam na odpowiedź. Jeśli to nie pomoże to skorzystam z wyżej wskazanego formularza. Korzystam już kilkanaście lat z allegro i nigdy mnie taka nieprzyjemność nie spotkała. Przez niekompetencję sprzedającego poniosłem aby koszty wysyłki zamiast otrzymać sprawny towar, którego potrzebowałem.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@devill4 Przy zwrocie lub uznanej relamacji, sprzedający jeest zobowiązany zwrócić Ci wszystkie koszty, w tym za przesyłkę (przy zwrocie tylko za jedną).

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przy odstąpieniu od umowy nie trzeba podawać powodu odstąpienia, ale można go podać - na to się powołuj i trzymaj się wersji, że odstąpiłeś od umowy. Przy reklamacji musiałbyś określić żądania, czyli naprawa lub wymiana, a tego nie zrobiłeś. W dyskusji przez formularz pracownik Allegro Ci pomoże. Sprzedawca nie może nie uznać odstąpienia.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 ...a on kupił od firmy?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

devill4
#7 Wielbiciel#

Towar był zakupiony od firmy. Jakie to ma znaczenie w mojej sprawie ?

oznacz moderatorów

devill4
#7 Wielbiciel#

Wszystko się zgadza. Nie reklamowałem towaru, po opisaniu problemu sprzedający poprosił o zwrot przez allegro i przeprosił za zaistniałą sytuację. Nie umawialiśmy się na naprawę ani wymianę. Myślałem, że sprawa rozwiązana (podlinkowałem nawet sprzedającemu film na potwierdzenie że ładowarka nie ładuje baterii) i byłem zaskoczony kolejnym mailem z odmową zwrotu pieniędzy. Teraz już wiem na czym stoję i jakie dalej kroki podjąć gdyby sprzedający odmawiał zwrotu. Dziękuje bardzo za pomoc 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przy okazji możesz zwrócić uwagę pracownikowi Allegro, że jego oferty są niezgodne z regulaminem, bowiem w zakładce zwroty nie można pisać, że zerwanie plomb pozbawia prawa do zwrotu.

oznacz moderatorów