anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot - mylne zdjęcia

pacc_only
#8 Zapaleniec#

Witam,

Zakupiłem sprzęt audio na aukcji allegro. wszystkie jego zdjęcia pokazują egzemplarz w kolorze srebrnym. W parametrach jednak zaznaczone jest, że jest to kolor czarny. Niestety zorientowałem się o tym dopiero kiedy wyjąłem towar z opakowania (chodzi i rozcięcie taśmy na kartonie producenta - nie był zaplombowany. 

Czy w tym przypadku, jeśli parametry były prawidłowe, natomiast zdjęcia wprowadziły mnie w błąd mam prawo do zwrotu? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

Nie do zwrotu, tylko do reklamacji. Zwrot może być nawet bez podania przyczyny i skorzystać z niego można zawsze w przypadku takiego produktu zakupionego w firmie-sklepie do 14 dni od odebrania towaru, ale odsyłamy na swój koszt.

Przy reklamacji natomiast możemy żądać wymiany na koszt sprzedawcy, jeśli reklamacja zostanie uznana, sprzedawca wymienia sprzęt i zwraca koszt odesłania do wymiany. W tym przypadku oczywiście zdjęcia jako element opisu wprowadzały w błąd.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

albo poprostu zwrot 14 dni bez podania przyczyny 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte ...o ile to firma...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pacc_only
#8 Zapaleniec#

tak towar był sprzedawany prze firmę, nie wiem tylko czy otwarcia kartonu i rozpakowania towaru - zapakowania ponownie nie można interpretować jako naruszonego stanu.

oznacz moderatorów

pacc_only
#8 Zapaleniec#

dla wyjaśnienia dodam, że chodzi o gramofon.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pacc_only, pudło jest do zaklejenia czy coś, chodzi by nie rozplątywać kabli np 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pacc_only Ale nie ma żadnego obowiązku zwracać towaru w nienaruszonym stanie, to zabobon wymagany przez sprzedawców niezgodnie z prawem. Tak samo paragon, nie jest podstawą zwrotu.

Zgodnie ze stanowiskiem UOKiK masz prawo zapoznać się z towarem tak, jak w sklepie stacjonarnym, a wtedy otwarcie kartonu musi nastąpić. To zupełnie normalne i nie może być powodem odmowy przyjęcia zwrotu, a szczególnie reklamacji, bo powinieneś to reklamować - chyba, że chcesz się pozbyć tego gramofonu.

oznacz moderatorów

pacc_only
#8 Zapaleniec#

Generalnie to chcę go zachować, tylko w kolorze srebrnym tak jak chciałem go kupić Tylko nie do końca uśmiecha mi się opłacanie wysyłki bo paczka jest spora i waży ok 10 kg, w takim razie muszę to chyba skonsultować z firmą.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Załatw to przez Dyskusję na Allegro. Przy uznanej reklamacji, a tutaj moim zdaniem reklamacja powinna być uznana, sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci koszt odesłania lub powinien odebrać to na przykład kurierem na własny koszt. W Dyskusji pomoże Ci pracownik Allegro jakby co.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Trzeba mieć również na uwadze to, że to parametry mogły być nieprawidłowe, co by było bardziej prawdopodobne niż mylne zdjęcia.

Często zdarza się tak, że podczas wystawiania produktów o różnych wariantach koloru, sprzedający zapomni po prostu ten kolor zmienić i w parametrach zostaje ten sam, bo wystawia przedmiot z poprzedniej oferty i tylko zmienia zdjęcia

W przypadku rozbieżności w ofercie warto zapytać sprzedającego o szczegóły przed zakupem lub chociaż dokładniej przyjrzeć się opisowi, może w parametrze Kolor była mowa o czarnym, a w kodzie producenta lub modelu było S, Silver czy coś 😄

oznacz moderatorów

pacc_only
#8 Zapaleniec#

Na zdjęciach aukcyjnych pokazany jest model srebrny, w parametrach aukcji kolor czarny. Został przysłany czarny.

oznacz moderatorów

pacc_only
#8 Zapaleniec#

edit: teraz zrozumiałem post, sorki za odp nie na temat

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A, sorki, nie ogarnąłem jaki kolor został przysłany  😁

oznacz moderatorów