anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot na inny adres Sprzedającego niż ten, który jest podany na Allegro. Co robić?

Nowik_155
#2 Obserwator#

Witam, mam pytanie co do zwrotu butów. Okazało się ze to marne podróbki za nie małe pieniądze, po telefonie do sprzedawcy i złożenia formularzu zwrotu, na e-mail przysłał mi adres na który mam je odesłać, a adres to placówka poczty polskiej. Jaki jest sens wysyłać paczkę do placówki poczty polskiej, do miasta które jest oddalone o 700km od tego które jest podane na Allegro??

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

@Nowik_155 a jaki ma adres w zakładce zwroty ? odeślij na ten co prosi w razie co masz POK dyskusję itp. może mu łatwiej odebrać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Nowik_155
#2 Obserwator#

W zakładce zwrot nie ma właśnie podanego adresu do zwrotu tylko napisane ADRES DO ZWROTU NA E-MAIL. 
Wyslal maila żeby wysłać paczkę na adres Zielona góra [edycja] , a ten adres to jest adres poczty polskiej, i kto ma tam odebrać tą paczkę? Nie czaje 😅

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nowik_155 Napisz do niego, aby oprócz ulicy i miejscowości podał Ci dane odbiorcy. Jeśli nie poda, już teraz otwórz Dyskusję i poproś o pomoc Allegro. W Dyskusji sprzedawca ma obowiązek się wypowiedzieć, w razie konieczności pracownik Allegro udzieli Ci tam wsparcia.

oznacz moderatorów

Nowik_155
#2 Obserwator#

Napisał niby odbiorce tak jak widać na screenie Marcin [edycja]

oznacz moderatorów

Nowik_155
#2 Obserwator#

Na Allegro adres jest z drugiego końca polski, adres z nalepki z paczki która do mnie przyszła to Nowy Tomyśl, a karze odesłać na pocztę do zielonej góry bo on jest tam niby codziennie, i ze ta paczka to będzie odbiór w punkcie poczty 

oznacz moderatorów

Nowik_155
#2 Obserwator#

6DB8D6EB-7C3B-4558-B0EB-6CC32289FD8F.png

Burak z niego niezły. Odesłać tam czy założyć tą dyskusje ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nowik_155 Zdjęcia nie są widoczne dla innych bez zatwierdzenia przez moderację, widzisz je tylko Ty, więc nie ma sensu ich wklejanie. Jeśli masz wątpliwości co do zwrotu, lepiej otwórz Dyskusję. Sprzedawca wie, że przygląda się jej pracownik Allegro i nie będzie Cię zwodził.

oznacz moderatorów

Nowik_155
#2 Obserwator#

Generalnie napisał żebym wysłał pod ten adres z adresatem Marcin [edycja]. I ze on tą paczkę odbierze na poczcie 

oznacz moderatorów

Client:28539709
#7 Wielbiciel#

I jak zakończyła się sprawa?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nowik_155 Zgodnie ze stanowiskiem Allegro, sprzedawca może podać adres do zwrotów na skrytkę pocztową, choć może to budzić pewne obawy. Ważne, abyś miał od sprzedawcy na piśmie podany ten adres. Jeśli tak odeślesz, masz ochronę Allegro w przypadku problemu ze zwrotem wpłaty. Możesz też odesłać jako reklamacja, na adres podany na aukcji w zakładce Reklamacja, ponieważ towar jest podrobiony. To nie musi być konsumencki zwrot bez podania przyczyny. Przy reklamacji sprzedawca oprócz całej wpłaty musu Ci oddać też koszt odesłania. Jeśli będzie problem ze zwrotem pieniędzy, otworzysz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa, w której poprosisz o pomoc Allegro lub złożysz wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

 

oznacz moderatorów

Nowik_155
#2 Obserwator#

41E40005-7160-409A-AEDC-070AC4A25C49.png

5323C868-A87E-4586-8957-78C54F0AF2E7.png

 tak to mniej więcej wyglada, a jak odpisałem maila czy mam wysłać paczkę na placówkę poczty to dostałem jedynie odpowiedz. Proszę odesłać na adres który podałem. Pozdrawiam 😅

oznacz moderatorów

agaton28
#7 Wielbiciel#

Hej, mam taki sam problem z tym sprzedawcą. Jak zakończyła się Twoja sprawa? Odesłałeś na [edycja] do Zielonej Góry?

oznacz moderatorów

nowy3011
#7 Wielbiciel#

 Hej mam to samo czy jakos wyjaśniłaś ta sprawę?

oznacz moderatorów

agaton28
#7 Wielbiciel#

Odesłałam na podany adres. Reklamacja została odrzucona. Skontaktowałam się z firmą NIKE, poprosiłam o ocenę czy jest to podróbka. Nike na podstawie zdjęć odpisało, że to podróbka. Zgłosiłam sprawę do allegro, jak widać nic to nie wniosło. Po ponad miesięcznej wymianie maili ze sprzedawcą, groźbą skierowania sprawy na drogę sądową, odzyskałam pieniądze.

oznacz moderatorów

nowy3011
#7 Wielbiciel#

A czy jakiś adres dokładny masz No mi kazał odesłać na nowy Tomyśl 

oznacz moderatorów

maredbor
#7 Wielbiciel#

Witam, jak się okazuje, nabyłem buty u tego samego sprzedawcy na platformie na V i mam teraz problem ze zwrotem, kontakt się urwał 🙄. Czy ktoś z Was posiada jakiś mail albo nr tel do tego sprzedawcy? Będę wdzięczny 

oznacz moderatorów

Client:28539709
#7 Wielbiciel#

Hej, także nabyłem u niego buty i przyszły kompletnie rozklejone podeszwy.

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Adres do zwrotów może być różny niż siedziba firmy, lub adres wysyłki. To jest normalna sprawa.

Towar wysyłasz na adres wskazany przez sprzedawcę w odpowiedniej zakładce - to on odpowiada za jego prawidłowe dane - nic więcej Cię nie obchodzi. 

Nie wiem w czym masz problem - obecnie na Allegro kupujący są chronieni na wszelkie możliwe sposoby - możesz zgłosić sprawę do Allegro przez formularz kontaktowy, możesz założyć dyskusję, możesz skorzystać z POK - a sprzedawca praktycznie nic nie może. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów