anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot nie dzialajacego towaru

Pawelj114
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem kartę graficzną na raty karta okazała się nie działająca sprzedający nie odpowiada w żaden sposób nie przyjmuje zwrotu co mogę zrobić w tej sprawie

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@Pawelj114 Otwórz Dyskusję i zgłoś problem, a potem poproś tam o pomoc Allegro. Sprzedawca ma obowiązek uczestniczyć w Dyskusji i załatwić sprawę zgodnie z zasadami.

Na Allegro Dyskusję otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Na Allegro Lokalnie tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Pawelj114
#8 Zapaleniec#

Dyskusje zamknąłem przed sprawdzeniem za bardzo się pospieszyłem co mogę zrobić 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

1. Otwórz Dyskusję ponownie. Poproś o otwarcie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

2. Nie pomoże, złóż wniosek o zwrot pieniędzy z POK; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Pawelj114 

Czyli jak otwierałeś dyskusję to nie wiedziałeś, że karta nie działa ? Coś kręcisz chyba 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Pawelj114
#8 Zapaleniec#

Dyskusja dotyczyła nie otrzymanego zakupu po otrzymaniu zakupu zakończyłem dyskusje, następnego dnia podłączałem kartę okazało się że karta nie wyświetla obrazu w żaden sposób 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Pawelj114 
To chcąc teraz otworzyć dyskusję powinieneś otworzyć ją (lub poprosić o otwarcie) jako nową - z nowym, właściwym powodem  (dotyczącym wady produktu, a nie: nieotrzymania przesyłki), a nie wznawiać starej której powód dla którego została otwarta już nie istnieje.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Pawelj114 
Dyskusjezamknąłem przed sprawdzeniem ...

A otworzyć chcesz po sprawdzeniu ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pawelj114 Uważaj, bo teraz po mnie w dziale dla kupujących, zaczęli Ci "pomagać" inni sprzedawcy z Allegro. Dlatego tak różne te odpowiedzi 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pawelj114 poprosiłam o ponowne otwarcie dyskusji, będziesz mógł poprosić w niej o naszą pomoc w razie potrzeby. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@la_nika 
ponowne otwarcie dyskusji

Źle.
Spór nie powinien być wszczynany z byle powodu, a w szczególności z powodu już nieistniejącego i powinien odpowiadać faktycznemu problemowi występującemu w przedmiotowej sprawie.
W przeciwnym przypadku Kupujący jest stawiany w fatalnym świetle jako osoba nie potrafiąca należycie sformułować swoich zarzutów Sprzedającemu i poddając pod wątpliwość nawet te, które są zasadne.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

😄 Nie powinien, tak orzekł...... i tylko on ma rację. Należy też dodać, że kupującemu mogą grozić ogromne kłopoty i konsekwencje prawne 🙂 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pawelj114 otrzymałam odpowiedź, że nie mamy możliwości wznowienia tej dyskusji, ale nie zostawimy Cię bez pomocy. Bardzo proszę napisz do nas tutaj, wyjaśnimy sprawę ze sprzedającym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pawelj114
#8 Zapaleniec#

karta ruszyla ,sprawe mozna zamknac nie znam przyczyny dlaczego nie chciala wyswietlic obrazu uruchamialem ja od 31.01 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Pawelj114   To na pewno siła i moc Allegro Gadane zadziałała  😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

OMG.

Nie wieżę, że karta "ruszyła"  tak sama z siebie jak wcześniej nie chciała.

Jak nie znasz się na sprzęcie komputerowym to przy następnym zakupie czegoś lepiej idź do stacjonarnego sklepu-serwisu aby tam dobrali sprzęt i go uruchomili.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Pawelj114 
Karta mogła ruszyć ... np. pod wpływem perswazji Kupującego, który mógł być "postawiony  w fatalnym świetle jako osoba nie potrafiąca należycie sformułować swoich zarzutów Sprzedającemu i poddając pod wątpliwość nawet te, które są zasadne."
Na szczęście do tego nie doszło, karta ruszyła,  ale ... bądź czujny i nie mów "hop" 🙂

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów