anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot od sprzedawcy

ZwilkZ
#7 Wielbiciel#

Witajcie! 

Przychodzę tutaj z pewnym problemem...sprzedawca, od którego zakupiłem towar nie jest zainteresowany wysłaniem tego towaru... 

Już rozpocząłem dyskusje z allegro, na którą on nie odpowiedział w ciągu 24h, więc poprosilem o pomoc i w tej dyskusji się pojawiła wiadomość od allegro skierowana do niego... 

A moje pytanie brzmi tak: czy ja mogę zażądać zwrotu pieniędzy? Żeby przypadkiem koleś się nie obudził za 3h i mi nie wysłał zakupionego towaru, bo w międzyczasie chce kupić go gdzieś indziej po prostu. 

Mam nadzieję, że wszystko co napisałem jest zrozumiałe i logiczne 😂 jeśli nie to przepraszam, jeszcze kawy nie piłem. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedawca nie odpowie allegro w dyskusji będziesz mógł domagać się zwrotu z POK.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli odstąpiłeś od umowy, wysłałeś rezygnację mailem, to sprzedawca nie może już wysłać towaru. Jeśli wyśle, nie musisz go odbierać, a on musi Ci zwrócić całą wpłatę.

Odstąpienie od umowy zakupu przedmiotu.

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

  ZwilkZ W dyskusji napisz ,że rezygnujesz i żądasz natychmiastowego zwrotu środków w związku z niedotrzymaniem warunków umowy .

oznacz moderatorów

ZwilkZ
#7 Wielbiciel#

Czy numer konta mam podać w dyskusji? Oraz czy jeśli zapytam o coś allegro w tej dyskusji to mi odpowiedzą? 

oznacz moderatorów