anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy i wysłany towar

Client:46222361
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

A więc tak, zakupiłem kontroler, dostałem fakturę na niego i kilka godzin później dostałem zwrot pieniędzy. 

Sprzedawca mimo, że nie podawałem mojego numeru telefonu, zadzwonił do mnie i wyjaśnił, że zwrot był wykonany przez przypadek i żebym przelał pieniądze na numer konta podany w fakturze. Mimo, że pieniędzy jeszcze nie wyslalem to sprzedawca wysłał mi przedmiot, który nadal jest w drodze.  Zastanawiam się, czy jeśli byłoby cokolwiek nie tak z przesyłką to nie będzie przypadkiem problemu ze zwrotem towaru? Bo rozumiem, że w systemie allegro był zakup i zwrot pieniędzy, a jakbym przelal pieniądze na konto to juz poza allegro. Dlatego mam dylemat. Dodam, że mimo, że sprzedający mial kilka sztuk tego kontrolera, to aktualnie nie ma tej oferty i również zniknęły wszystkie oferty tego sprzedawcy. I zastanawiam się czy jeśli już mi nawet przyjdzie kontroler to mam przelać pieniądze? I w jaki sposób, na tamto konto z faktury? Czy jak? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:46222361  najpierw zobacz czy skoro znikneły przedmioty to czy konto sprzedawcy czasami nie jest zablokowane. Bo wtedy już by znaczyło że coś jest nie tak

Poza tym ja bym poczekał az przesyłka dotrze (zeby sie nie okazalo że tam cegły sa 🙂 )

Po trzecie jeśli bedzie wszystko OK to transakcja jest ważna jelsi bedziesz miał dowód zapłaty na konto lecz : możesz nie miec ochrony allegro jełsi sprzedawca wystąpi o zwrot prowizji to allegro mu ją odda lecz jeśłi bedzie cokolwiek nie tak wówczas nie bedziesz mógł prosić allegro o pomoc bo transakca bedzie poza allegro.

Ja bym zrobil tak : po pierwsze poczekal na paczke i zobaczył czy wszystko OK a po drugie poprosil sprzedawce o ponowne wystawienie przedmiotu z informacją ze dla bezpieczenstwa kupisz go po raz drugi na allegro i wówczas zapłacisz przez płatnosci allegro.

Jeśłi sprzedawca sie nie zgodzi to po prostu nie przyjmuj paczki i kup u kogoś bardziej wiarygodnego. W sumie kase masz już zwóconą.

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@Client:46222361 Wpłaty poza Allegro nie są zabronione, będziesz miał potwierdzenie przelewu. Jeżeli będziesz chciał towar zwrócić bez podania przyczyny, możesz to zrobić w ciągu 14 dni od jego odebrania. Zwrot też nie musi być wykonywany przez Allegro - można zwracać zwyczajnie, czyli wysłać mailem odstąpienie od umowy i odesłać towar. Tak samo reklamacja z powodu wad, odsyłasz towar z pismem reklamacyjnym. Jeśli chcesz zapłacić, niech sprzedawca poda Ci mailem (na piśmie) numer konta, nie załatwiaj tego przez telefon.

oznacz moderatorów