anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

diancia199
#8 Zapaleniec#

Zakupiłam przez przypadek nie takie etui. Napisałam do sprzedawcy. Kazał zwrócić przez allegro i zamówić to co chciałam. Tak zrobiłam ale do tej pory nie otrzymałam zwrotu pieniędzy. Sprzedawca uważa że zwrócił i nie wie co się dzieje. Kazał zakończyć dyskusje i pisać na meila. Allegro się włączyło i napisali że w osobnej dyskusji będzie czy jakoś tak i cisza ze sprawą. Nigdy nie zwracałam na allegro więc nie wiem czy wszystko okey zrobiłam i czy da się to jakoś rozwiązać czy darować sobie te parę złotych. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest Ok. nie kończy się dyskusji jak nie rozwiążesz problemu, jak sprzedający zwrócił środki to Allegro wysyła maila i w 3 dni masz tam skąd wyszły, teraz jak nie było maila napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

diancia199
#8 Zapaleniec#

Pierwszy raz zwracałam cokolwiek więc nie wiedziałam co zrobić a dopiero teraz znalazłam że można zapytać innych o dana sprawę. Sprawdziłam że mialam stare dane podane na koncie. Czy to może być powodem zaginionych pieniędzy? Tylko jak je odzyskać?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@diancia199 
Kiedy odesłałaś rzecz do sprzedawcy ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

diancia199
#8 Zapaleniec#

Zwrot dotarł do sprzedawcy 11 kwietnia. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@diancia199 
Przypuszczam więc, że oświadczenie o odstąpieniu złożyłaś np. 8 kwietnia.
Sprzedawca miał w takim przypadku czas na zwrot do 22 kwietnia (do dzisiaj).
Już samo wszczynanie sporu (też. kłótni, awantury) przed upływem terminu na zwrot i bez podjęcia próby uzyskania stosownych informacji w bezpośrednim kontakcie ze sprzedawcą (a nie w kłótni ze sprzedawcą w którą włącza się jeszcze Allegro) - wydaje się bezcelowe.
Jeżeli sprzedawca zwrócił wpłatę przez Allegro Finanse, to pytanie: "gdzie są moje pieniądze ?" (o ile nie ma ich tam gdzie być powinny) powinnaś kierować pod adresem Allegro.
Tu masz przykład z wczoraj, gdzie sprzedający - jak potwierdza Allegro - poprawnie sfinalizował zwrot już dwa tygodnie temu, a kupująca do tej pory nie potrafi odnaleźć swoich pieniędzy:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/zwrot-od-sprzedajacego-zrobiony-13-04-a-p...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

diancia199
#8 Zapaleniec#

Napisałam meila do allegro ale uznali że wszystko jest okey i więcej nie było odzewu od kupującego ani allegro. Pieniądze wciąż nie dotarły. Chyba sobie daruję i więcej nie zwracam jak coś przyjdzie nie tak jak mam być stratna. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@diancia199, w korespondencji mejlowej potwierdziliśmy Ci, że sprzedający poprawnie sfinalizował zwrot - potwierdził to również operator płatności. Czy kontaktowałaś się ze swoim bankiem?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

diancia199
#8 Zapaleniec#

Jeszcze nie

oznacz moderatorów