anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

Client:66466132
#7 Wielbiciel#

Jakiś czas temu kupiłam przedmioty od sprzedawcy allegro, po paru dniach sprzedawca zadzwonił do mnie i powiedział że bardzo mu przykro ale nie ma on na stanie przedmiotów które zamówiłam i za które już zapłaciłam. Zrozumiałam, podziękowałam za informację i poprosiłam o zwrot wpłaty. Po paru dniach otrzymałam maila od allegro o zwrocie, w mailu był link przekierowywujacy na allegro finanse. Musiałam podać tam numer konta i z tego samego konta przelać 1,01 zł na konto allegro w celu weryfikacji podałam numer konta bankowegoo mojego ojca bo nie mam własnego ponieważ nie mam stałych przychodów, nie ważne. W każdym bądź razie dane się nie zgadzały i wpłata 1,01 zł została odrzucona, zwrot tej złotówki ma być na konto z którego ta nieszczęsną złotówka została przelana. I teraz pytanie jak mam odzyskać pieniądze które zostały umieszczone na allegro finanse i dlaczego zostały umieszczone na allegro finanse nie mogły zostać zwrócone prosto na konto bankowe? Mam nadzieję że da się to zrozumieć 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz zmienić sposób wypłat na przekaz pocztowy na adres zamieszkania. Druga opcja to założenie własnego rachunku bankowego. Możesz też zapytać Allegro, dlaczego takie zwroty kieruje do zakładki Allegro Finanse, podczas gdy nieudane i anulowane płatności wykonane przelewem tradycyjnym, zwraca kupującym na wskazany przez nich rachunek bankowy, który może należeć do innej osoby. Po prostu kupujący otrzymuje mailowe zapytanie, na jaki rachunek zwrócić wpłatę i wpłata jest zwracana bez żadnej weryfikacji; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dane muszą się zgadzać z danymi przy założeniu konta na Allegro. Dlaczego przelał ci na Allegro finanse? Podałaś mu taki sposób do zwrotu?Mogłaś podać mu bezpośrednio nr konta do przelewu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:66466132 Jak pisał @LEW433 - dane osobowe konta bankowego muszą zgadzać się z danymi osobowymi na koncie allegro. Poza tym nie musisz mieć stałych dochodów żeby założyć sobie rachunek w banku. Rzuć okiem tutaj https://kontomierz.pl/porownywarka-kont-bankowych

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów