anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
dinokio
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem ostatnio sprzęt i zapłaciłem korzystając z rat. Kupujący otrzymał pieniądze a paczkę przez pomyłkę wysłał za pobraniem.Skontaktował się ze mną że zlecił zwrot pieniędzy a ja zapłaciłem za paczkę przy odbiorze. Jak wygląda cała ta procedura i gdzie znajdę pieniądze? Dodam że do tej pory a ponoć w piątek rano została złożona dyspozycja, nie dostałem żadnej informacji odnośnie zlecenia zwrotu, ani smsa ani e-maila. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedawca zlecił zwrot wpłaty przez Allegro Finanse, to trafi ona do banu udzielającego rat, nie do Ciebie. Otrzymałeś maila od Allegro z informacją o zwrocie wpłaty? Jeśli nie, to jeszcze nie zwrócił. Powinieneś podać sprzedawcy swój numer konta bankowego do zwrotu środków. Jeśli sprzedawca zwróci wpłatę do banku za pośrednictwem Allegro Finanse, będziesz musiał się skontaktować z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej.

oznacz moderatorów
dinokio
#7 Wielbiciel#

Nie otrzymałem z allegro ani payu żadnej wiadomości 🥴

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No więc pisz do sprzedawcy i podaj mu numer konta do zwrotu wpłaty. Niepotrzebnie odbierałeś tę przesyłkę za pobraniem. Trzeba było domagać się wysyłki bez pobrania, skoro było opłacone z góry ratami. Gdyby sprzedawca nie reagował, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów
dinokio
#7 Wielbiciel#

Ja o wysyłce za pobraniem dowiedziałem się od firmy kurierskiej i odrazu skontaktowałem się ze sprzedawcą. Ponoć kontaktowali się z przewoźnikiem i nie mogli już zmienić dyspozycji by odebrać bez pobierania opłaty. Wysłali mi fotki że zlecenie zwrotu utworzone, widać nr zwrotu itd... no ale żadnej wiadomości o takim zleceniu nie dostałem. Napisałem wiadomość z nr. konta prywatnym do zwrotu i cisza z ich strony. Kwota 400 zł więc nie mało 🥴

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Kontaktuj się ze sprzedawcą tędy; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Bardzo szybko zareaguje.

oznacz moderatorów
dinokio
#7 Wielbiciel#

Wszystko ok, mam info z Payu i allegro, muszę się tylko z bankiem skontaktować odnośnie zamknięcia kredytu.

Dzięki wielkie za pomoc 

oznacz moderatorów