anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

Client:116041528
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem telefon na AL i  znalazłem w nim wady ukryte a sprzedawca nie odpisuje, co w takiej sytuacji mam zrobić skoro telefon ma ukryte uszkodzenia które nie były napisane w opisie? Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

fox_paws
#13 Ambasador#

Zgłosić reklamację

oznacz moderatorów

Client:116041528
#7 Wielbiciel#

Rozpocząłem dyskusje a sprzedawca nie odpowiada a nie wiem jak zrobić zwort pieniędzy 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:116041528 Sprzedający ma 24godz na odpowiedź, nie licząc weekendów, ale jak nie odpowie w tym czasie to poproś Allegro o pomoc, jak nie odpowie to musisz po 14dnaich dyskusję odznaczyć jako nierozwiązaną.

oznacz moderatorów

Client:116041528
#7 Wielbiciel#

1000000058.jpg

Czyli dopiero w poniedziałek będę mógł dokonać zwrotu? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:116041528 Nie, bo jak uszkodzony to nie zwrot tylko reklamacja, chyba że ustalicie inaczej, sprzedający musi ją rozpatrzyć w 14dniach i wówczas (reklamacja ) niczego nie odsyłasz, czekasz na decyzję i ustalenia ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

Client:116041528
#7 Wielbiciel#

To może ją odrzucić i zostawić mnie z uszkodzonym telefonem? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A zwrotu prywatny sprzedający nie musi przyjmować zgodnie z prawem, reklamację może odrzucić ale masz pomoc Allegro spokojnie.

oznacz moderatorów

Client:116041528
#7 Wielbiciel#

Czyli allegro powinno mi pomóc? Bo jest to mój pierwszy zakup na allegro lokalnie bo wcześniej kupowałem na allegro gdzie niegdyś nie miałem problemów 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:116041528 a jakie te wady ukryte są?

oznacz moderatorów

Client:116041528
#7 Wielbiciel#

Jest to Huawei p50 pocket w którym trzeszczą głośniki zawias jest uszkodzony i port ładowania nie zawsze łapie 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:116041528 to nie są wady ukryte to się da naprawić, wada ukryta to np że telefon pochodzi z sprzedaży operatora i nie został spłacony. Pokaż ofertę

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@Client:116041528

Ogólnie sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do zgłoszonej reklamacji. Jeżeli ją uzna, to może towar naprawić lub wymienić. Zwrot gotówki możliwy jest dopiero jak wymiana lub naprawa nie jest możliwa lub jest nieopłacalna.

Ważne. Przy pierwszej reklamacji, to sprzedawca decyzje o sposobie rozpatrzenia reklamacji. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela zakup na lokalnie od prywatnego sprzedawcy ustawa konsumencka nie obowiązuje, a jak była wyłączona rękojmia to nic nie obowiązuje. Wszystko zależy od treści oferty

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro pomaga ale nie może sprzedającego zmusić, na Allegro masz jeszcze formę rekompensaty, napisałem Ci jakby dyskusja trwała 14dni powinieneś odznaczyć ją jako nierozwiązaną.

oznacz moderatorów

Client:116041528
#7 Wielbiciel#

Sprzedający odczytuje wiadomości ale nic nie odpisuje 

oznacz moderatorów