anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniedzy przez sprzedającego

arek_1976
#1 Nowicjusz#

Sprzedawca chce zwrócić mi pieniądze. I teraz mam pytanie. Napisał że zwrócił przed momentem pieniądze poprzez allegro, ale ja płaciłem za zamówienie przy odbiorze u kuriera. Pojawiło mi się na jego aukcji że jest możliwość zwrotu 14 dni owego. Chodzi tu o sprzęgło i Dwumase. Pytanie jak te pieniądze do mnie orzyjda? Uzupełnić te dane do zwrotu? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Janirka
#12 Orędownik#

A czy wypełniłeś formularz zwrotu? Tam zwykle podajesz numer konta, na który sprzedający może zwrócić pieniądze. Lub dokonuje zwrotu przez allegro finanse, na ten sam numer z którego dokonano płatności.

W Twoim przypadku, kiedy płatność była przy odbiorze, kupujący powinien zwrócić pieniądze na wskazany przez Ciebie numer konta. 

Jeśli nie wypełniłeś formularza zwrotu, tu masz instrukcję: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-poinformowac-sprzedajacego-o...W razie czego, wszystko masz "na papierze" 😉 

Kamila

_______
Kamila
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@arek_1976 Sprzedający wprowadza Cię w błąd. Nie można zwrócić wpłaty przez Allegro, gdy płaciłeś przy odbiorze z wysyłką za pobraniem. Wyjaśnij to z nim i podaj mu numer konta bankowego do zwrotu, aby było szybko, sprawnie i bez kręcenia, najlepiej kontaktuj się z nim tędy; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@arek_1976 W tej sytuacji jeżeli zamówienie zostało opłacone za pobraniem to Sprzedający powinien zwrócić koszty w taki sam sposób, ale może też np. zwrócić środki bezpośrednio na Twoje konto bankowe. Nie mam informacji, że Sprzedający zlecił zwrot dla Ciebie, dlatego skontaktuj się z nim proszę i wspólnie ustalcie, jak ten zwrot będzie wykonany. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów