anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniedzy

gaja1234
#7 Wielbiciel#

Zaginęła paczką więc zrezygnowałam z niej. Sprzedający pewnie złożył reklamację u przewoźnika. Jak mam odzyskać pieniądze za nią ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Od kogo zakup? firma czy prywatny?

oznacz moderatorów

gaja1234
#7 Wielbiciel#

Firma 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Więc On ma obowiązek Ci wysłać albo zwrócić środki, odpowiada za przesyłkę do chwili odebrania. Masz problem otwórz dyskusje i tam wszystko się wyjaśni, masz tam pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

wiesz że takie rozpatrzenie to 30dni u przewoźnika.

oznacz moderatorów

gaja1234
#7 Wielbiciel#

Właśnie wiem bo sama miałam nie dawno podobną sytuację i od razu zwróciłam pieniądze, a ja złożyłam reklamację. A tutaj tydz i nic mimo ze napisałam ze rezygnuję z zamówienia bo już nie jest mi potrzebne 😕 W poniedziałek chyba otworzę dyskusję z pyt kiedy otrzymam zwrot pieniędzy 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gaja1234 poczekać na rozpatrzenie reklamacji, czasem paczki się odnajdują na sortowni i wyruszają dalej w drogę 🙂 kiedy nadana i skąd info że zaginęła ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gaja1234
#7 Wielbiciel#

Ta się raczej nie odnajdzie. Została wysłana 25 stycznia i miała być na drugi dzień ale w ten dzień kiedy została wysłana utknęła gdzieś. Dzwoniłam do inpostu ale mowili ze nic sie nie dzieje ze to normalne. Paczka po weekendzie dalej nie ruszyła dalej. Napisałam do sprzedającego ze rezygnuję bo już mi to nie jest potrzebne. Specjalnie zamawiałam bo myślałam ze szybko dostanę  😕 Potem ipost do mnie dzwonił z pytaniem  jaka była zawartość. Powiedziałam ze ja zrezygnowałam z zamówienia i nie mam ochoty bawić sie w reklamowanie paczki nawet nie mam pewności czy sprzedawca wysłał to co powinien.  Sprzedawca odp ze zareklamował i teraz w aplikacji wisi info ze zareklamowana a ja co mam czekać aż on dostanie odszkodowanie  i dopiero dostanę zwrot pieniędzy ? To może się długo ciągnąć lub wcale mi nie zwróci pieniędzy. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Spokojnie, dopiero minęło 5 dni roboczych, a usługi Inpost z przedrostkiem Allegro, nie mają gwarantowanego terminu doręczenia. Oznacza to, że reklamację można zgłosić dopiero po 30 dniach od nadania, a operator ma 30 dni na jej rozpatrzenie. Daje to łącznie 60 dni na dostawę (i mino tego przesyłka nie będzie opóźniona, bo w tej usłudze pojęcie to nie występuje).

Przesyłki Allegro Inpost nie są przesyłkami kurierskimi w rozumieniu art. 3 pkt 19 ustawy Prawo pocztowe. Dlatego właśnie usługi Allegro Inpost są tańsze niż zwykły Inpost.

ps. 100% doręczonych przesyłek Allegro Inpost dochodzi w terminie, bo tu nie ma znaczenia czy paczka dotrze na drugi dzień, czy za pół roku. W obu przypadkach operator doręczył przesyłkę w terminie.

oznacz moderatorów