anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot po 14 dniach towaru z wadą

RafalAwf
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem telefon od sprzedawcy z Chin, zgłosiłem mu problem i chińczyk zaproponował abym odesłał mu telefon oraz że on pokryje koszt wysyłki. Tylko nie wiem jak to zrobić aby nie zostać oszukanym, bez pieniędzy oraz bez telefonu. 
Po prostu mam zapakować telefon wysłać na jego adres do Chin? 
Gdzie dostanę pieniądze?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

RafalAwf tak jak napisałeś , zanotuj sobie numer przesyłki , a najlepiej zrób foto etykiety nadaczej . Będą problemy wróć tu ... pomożemy .

oznacz moderatorów

RafalAwf
#7 Wielbiciel#

Otworzyłem spór, sprzedawca chce przesłać pieniądze na paypal, czy to bezpieczne dla mnie? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RafalAwf Przy reklamacji tak to działa. Odsyłasz wadliwy towar na koszt sprzedawcy. Adres do reklamacji masz podany w zakładce Reklamacja na aukcji. 

Nawet przy zwrocie w ciągu 14 dni działa to podobnie - trzeba odesłać towar tam, gdzie podano w zakładce Zwroty.

Jeśli już zaryzykowałeś i kupiłeś telefon w Chinach, to teraz odeślij. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, więc w przypadku problemów możesz otworzyć spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poprosić o pomoc Allegro. Możesz też wystąpić o zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z wadą czyli reklamacja, wysyłasz na swój koszt a po uznaniu reklamacji sprzedający zwraca ci koszt zakupu + koszty wysyłki. Jeżeli tak kupiłeś, z Chin i chcesz odzyskać środki musisz odesłać. Zawsze możesz złożyć wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To teraz pokaż podstawę prawną, zgodnie z którą tylko po uznaniu reklamacji sprzedawca oddaje koszt wysyłki. Nie pokażesz? To więcej nie wprowadzaj w błąd. 

oznacz moderatorów

RafalAwf
#7 Wielbiciel#

Sprzedawcy zależy na pozytywnych ocenach a ja dałem negatywną więc sprzedawca akceptuje zwrot oraz wysyłkę na jego koszt i prosi o usunięcie negatywnego komentarza.
Więc gdy wyślę zrobię zdjęcie to gdzie dostanę pieniądze? Przelew z Chin chyba nie idzie tak prosto i chyba jakieś prowizje mogą być 

 

oznacz moderatorów