anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot powyżej 20 kg

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Wiem, że taki zwrot to tylko przez Pocztę Polską, a więc mam pytania. Pierwsze jest takie czy jest możliwość, aby podjechał do mnie kurier i odebrał ode mnie z domu? Chciałbym dzisiaj zrobić zwrot i jutro go odesłać, ale ostatnio mam problemy zarówno z kręgosłupem, jak i z sercem i nie dźwignę tego sam. Jeżeli nie ma takiej opcji to w nadchodzącym tygodniu będzie miał mi kto pomóc. To jedynie kwestia czasu.

Druga sprawa, czy Poczta Polska może odmówić przyjęcia takiej paczki? Ostatnio Pani się zasłaniała przepisami Poczty (i faktycznie oni sami mają takie przepisy), że przyjmują paczki tylko do 20 kg. A na Allegro stoi, że chyba do 30 kg. Więc z czego wynikają te różnice? Na pewno zawsze mi przyjmie paczkę każdy punkt Poczty Polskiej? Ostatnio w końcu przyjęła, ale trochę dyskusji i tłumaczenia było, że to zwrot Allegro.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Wilczekstepowy Cześć. Rozumiem Twoją sytuację i jak najbardziej możemy zamówić dla Ciebie kuriera po odbiór paczki. Napisz do nas przez ten formularz i podaj wszystkie wymiary przesyłki. 

Jeśli chodzi o drugą sprawę: to zależy. Za Regulaminem Agencji Pocztowych - mogą one przyjąć paczki do określonej wagi. Wynika to  z regulacji umowy miedzy Pocztą Polską, a oddziałami Agencji Pocztowych - nie mają one takich samych zasad. Tutaj znajdziesz Regulamin. Bezpłatny zwrot w placówkach Poczty Polskiej (z wyłączeniem Agencji Pocztowych) jest dla przesyłek do 30 kg. Agencje Pocztowe rzeczywiście mogą mieć inne wytyczne ze względu na to, że najczęściej są to niewielkie pomieszczenia z ograniczonym miejscem na paczki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Dziękuję za szybką odpowiedź. A zanim do Was napiszę to zrobić zwrot, czy dopiero po korespondencji?

oznacz moderatorów
Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Najpierw napiszę do Was

oznacz moderatorów
Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Dziękuję. Właśnie kurier DHL odebrał paczkę, ale jak widziałem niezbyt delikatnie się z nią obchodził. 🙄 Mam nadzieję, że dojedzie cała.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Wilczekstepowy kurier przy zwrocie nie podjedzie, trzeba zanieść samemu 😞 , tak poczta może odmówić, wtedy napisz do allegro wygenerują Ci etykietę dla kuriera DPD który to przyjmie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów