anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu do sprzedawcy a zwrot pieniędzy

Pelos
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Zwróciłem towar do sprzedawcy. Towar otrzymał 6 sierpnia. Od tego czasu zamówienie ma status "w trakcie weryfikacji". Na moje pytanie kiedy dostanę zwrot pieniędzy dostałem odpowiedź, że zrobili zwrot w środę ale allegro miało jakieś problemy techniczne i teraz w piątek musieli puścić zwrot jeszcze raz. Pytanie czy jeśli status zwrotu mam nadal "w trakcie weryfikacji" to sprzedający robi mnie w bambuko? Mamy 20 sierpnia.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający ma 14dni max na zwrot środków od czasu odstąpienia od umowy zakupu, zwrot a nie otrzymania towaru, minął czas a nie ma maila od Allegro otwórz dyskusję a zwróci od razu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pelos a dostałeś maila od allegro że sprzedawca zlecił zwrot ??? jak nie to rozpocznij dyskusję 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pelos
#7 Wielbiciel#

Niestety nic takiego nie otrzymałem - ani w środę (co podobno robil zwrot pieniedzy) ani w piatek (co podobno robil drugi raz).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Pelos Otwórz dyskusję, ostatnio sprzedajacy są oporni.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Sytuacja może być następująca:

Sprzedawca jest "mały", zrobił zwrot środków przez Allegro Finanse, mógł mieć brak środków na tym kanale płatniczym - są chyba 2, a zgromadzone na nich środki zależą od wpłat od kupujących.

Jak nie mieli środków na koncie - to zrobili zwrot jeszcze raz. Jak im się uzbiera - to przejdzie.

Jak nie - otwórz dyskusję na Allegro. Jak sprzedawca nie będzie mógł zwrócić środków przez Allegro Finanse, to poproś go, żeby zwrócił na wskazany numer konta. 

To powinno rozwiązać sytuację.

oznacz moderatorów