anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu

MAMY ROZWIĄZANIE!
pangosiakowy
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Zamówiłem towar od sprzedawcy prowadzącego własną działalność gospodarczą (poprzez Allegro) multimetr. Rozpakowałem produkt oraz baterie dołączone w zestawie, włączyłem multimetr i okazało się, że przy zmianie nastawienia (pokręceniu pokrętłem) wydaje on grzechoczący dźwięk. Odbierając to za usterkę,uprzednio wyjmując baterie, spakowałem do pudełka i odesłałem poprzez zwrot konsumencki Allegro. Po odebraniu go przez sprzedawcę, otrzymałem telefon od sprzedawcy, że w związku z tym, że multimetr był używany i coś w nim grzechocze to miałem go zwrócić na serwis do naprawy, a ponadto baterie do niego są rozpakowane, mam zgodzić się na obniżenie kosztów albo skontaktuje się ze mną jakiśtam prawnik i że on nie będzie dyskutował tylko ten prawnik. Mówił że multimetr został uszkodzony w trakcie transportu albo ja go uszkodziłem.  Gdy się nie zgodziłem mówiąc że normalnie go używałem, sprzedawca rozłączył się.
Co w danej sytuacji mogę zrobić? Nie chciałem uszkodzonego i naprawianego sprzętu (a też nie wiadomo skąd ta usterka i czy w ogóle da się to naprawić, być może to głupota a może nie)
Multimetr był o wartości 160zł. Tylko raz włączony i wyłączony tak naprawdę i odesłany na następny dzień.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
pinsplash
#21 Demiurg#

@pangosiakowy Przede wszystkim NIC NA TELEFON. Rozpocznij dyskusję poprzez Allegro. Potem zaproś do niej pracownika Allegro. Opisz wszystko dokładnie. Nie kończ dyskusji zanim nie dostaniesz zwrotu.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jak wyżej, nic na telefon. Załóż Dyskusję tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Na żadne obniżenie zwracanej ceny nie musisz się godzić, jeśli nie doszło do zmniejszenia wartości rzeczy. Nie obawiaj się też żadnych jego prawników, tylko tak straszy. Masz prawo do odstąpienia od umowy i do zwrotu kosztów nie tylko urządzenia, ale też wysyłki do Ciebie. W Dyskusji po 24 godzinach poproś o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
pangosiakowy
#7 Wielbiciel#

Dzięki za poradę, tak zrobię. Nie wiem jak miałbym niby uszkodzić ów miernik tak żeby w środku wydawał jakiś dźwięk mimo że nie ma nawet zadrapania, i to jeszcze w jeden dzień. Poza tym dźwiękiem wydawał się sprawny.

oznacz moderatorów