anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Zwrot przedmiotu, ktorego nie otrzymałem Raty PayU

#7 Wielbiciel#

Witam mam pewien problem i pytanie. Kupilam 25 sierpnia na raty pewien przedmiot. Raty są w alior bank. Sprzedający dzisiaj do mnie dzwoni że sprzet nie wyjdzie do mnie bo ma problem z producentem który nie chce mi wyslac paczki ze wzgledu na to ze ten przedmiot mozna kupic tylko od producenta. Zrobilam zwrot calego zakupu. W poniedziałek mam ostateczny termin na odstapienie od umowy kredytowej. Oczywiscie pójdę i odstąpię ale czy bank nie bedzie wymagał odemnie zapłacenia całej kwoty na miejscu? Jak teraz bedzie ze zwrotem? Pan powiedział że zrobi mi zwrot jak dostanie pieniądze od producenta a ja nir mam czasu na czekanie bo mam 14 dni na odstąpienie od umowy a termin mija w poniedziałek. 

Highlighted

#18 Luminarz#

Chmielu931 odstąpić od umowy musisz , a sprzedający poprzez AF zwrócić środki . Pospiesz go otwierając dyskusję .

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Odstąpiłam od umowy. Dyskusje założyłam ale powiedział że zwrot zrobi jak zwrócą mu pieniądze. Czy bank bedzie wymagał odemnie zwrotu pieniędzy? 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#21 Demiurg#

Pan musi oddać wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni. Gdy tego dokona przez Allegro Finanse, pieniądze wrócą do banku, a Ty z bankiem rozwiążesz umowę kredytową. Po zwrocie wpłaty przez sprzedawcę otrzymasz stosowne powiadomienie e-mail od Allegro. Nie przyspieszysz tego. Bank nie rozwiąże z Tobą umowy przed zwrotem pieniędzy, a będzie musiał rozwiązać, gdy te pieniądze otrzyma od sprzedawcy, czyli po rozliczeniu, nawet jak minie te 14 dni na odstąpienie od umowy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

Nie masz racji. Odstąpić od umowy ratalnej trzeba w terminie 14 dni (o ile bank nie wydłuży tego terminu) i trzeba to zrobić poprzez przesłanie do banku stosownego oświadczenia.

@Chmielu931 zadzwoń do banku i zapytaj jak to wygląda żebyś nie przegapiła tego terminu 14 dni. Z banku tez powinnaś dostać umowę ratalną w której powinien być formularz odstąpienia i opisane jak wygląda procedura rezygnacji z kredytu.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#21 Demiurg#

Tak, a jeśli czas dostawy przedmiotu kupionego na raty wynosi 30 dni i okaże się, że sprzedawca go nie dostarczy, tylko zwróci wpłatę do banku po tym czasie, to umowy z bakiem po rozliczeniu już nie rozwiążemy i będziemy musieli płacić raty, bo minęło 14 dni 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...