anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedmiotu po reklamacji a zwrot pieniędzy. Proszę o radę.

Maximus20sty
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Kupiłem część do samochodu, po trzech dniach przestała działać. Po odebraniu samochodu od mechanika, zgłosiłem to sprzedawcy. Powiedział abym zwrócił przedmiot i odda pieniądze. Zaznaczę iż czas na zwrot przez allegro minął. Z mojej strony zgłaszałem reklamacje. Wysłałem przedmiot , sprzedawca odebrał, Wczoraj się przypomniałem bo jeszcze nie dostałem pieniędzy. Odpisał, że zwrot będzie przez Allegro. Dziś pisze abym złożył rezygnacje z zakupu poprzez Allegro. Czy to tak ma wyglądać? Sprzedawca jest w porzadku?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Maximus20sty
#9 Pomysłodawca#

Dodam iż, nie mam opcji rezygnacji z zakupu.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Maximus20sty Najpewniej chodzi o to, że sprzedający chce odzyskać prowizję a do tego potrzebuje pisemne potwierdzenie odstąpienia od umowy.
Wyślij sprzedającemu wiadomość o treści. "Oświadczam, że odstępuję od umowy zakupu (tu wpisz nazwę towaru i datę zakupu)"

oznacz moderatorów

Maximus20sty
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź, napisałem to do sprzedawcy. Zobaczymy co on na to.

oznacz moderatorów

Maximus20sty
#9 Pomysłodawca#

Chyba zaszło nie porozumienie między mną a Sprzedawcą. Zapytał mnie dlaczego zgłaszałem zwrot po terminie (miesiąc), Odpisałem , że zgłaszałem to iż przedmiot nie działa, i nie miesiąc tylko lekko po dwóch tygodniach, ponieważ auto było u mechanika na diagnozie i naprawie, kolejne prawie dwa tygodnie czekałem na zwrot, bo sprzedawca napisał by przedmiot odesłać. I teraz od godziny milczy....

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Maximus20sty Jeśli zadeklarował, że po odesłaniu towaru zwróci Ci środki to teraz już musi się z tego wywiązać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie jest zwrot bez podania przyczyny tylko reklamacja i sprzedajacy musi ją rozpatrzyć, ma na to 14dni. Masz problemy to należy otworzyć dyskusję, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Maximus20sty
#9 Pomysłodawca#

Poczekam jeszcze, zawsze wole się dogadać, potem skorzystam z pomocy Allegro.

oznacz moderatorów